Ne Duymak İstersen Onu Duyarsın

Aşağa gitmek

Ne Duymak İstersen Onu Duyarsın

Mesaj  Admin Bir Ptsi Haz. 02, 2008 2:56 am

New York'ta bir grup işçi yemek molasında dışarıya çıkarlar. Bu gurupta birde Kızıldereli vardır tabi yolda yürürken yoldan gelen siren sesleri yolda çalışma yapan işçilerin araçların çıkardığı sesler ve Korna sesleri birbirine karışmaktadır.

Yürümeye devam ederken Kızıldereli İşçi kulağına bir Cırcır böceğinin sesinin geldiğini söyler ve aranmaya başlar Arkadaşları bu gürültüde bu sesi duyamayacağını kendisinin bunu sadece zannettiğini söyleyip yollarına devam ederler . Aralarından bir tanesi inanmasa da onunla birlikte aramaya devam eder.

Kızılderili caddenin karşısına geçer , arkadaşı da arkasında onu takip ederken biraz ötede duran bir yeşilliğin arasında gerçekten bir cırcır böceği bulurlar.

Arkadaşı Kızılderili’ye "Gerçekten çok şaşırdım. Senin insanüstü güçlerin mi var? Cırcır böceğini nasıl duydun ?" diye sorar.

Kızılderili gel benimle der ve caddeden tekrar karşı kaldırama geçerler ve Kızılderili cebinden çıkardığı bozuk parayı kaldırımda yuvarlayarak atar. Birçok insan bozuk para sesinin ceplerinden düşen bir paramı diye sesin geldiği yöne doğru bakar Kızılderili arkadaşına dönerek;

"Gördün mü, önemli olan nelere değer verdiğin ve neleri önemsediğin.

”HERŞEYİ ONA GÖRE GÖRÜR VE HİSSEDERSİN “der

Doğa tutkunu Kızıl dereliden bu önemli dersi felsefe haline getirdiğimizde çevremize ne kadar duyarlı hale geleceğimizi bir düşünsenize...

Sevgilerimle.

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5192
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz