Allah ile aldatmak

Aşağa gitmek

Allah ile aldatmak

Mesaj  Admin Bir Çarş. Eyl. 03, 2008 12:56 am

PROF. YAŞAR NURİ ÖZTÜRK

Allah ile aldatmak, asırlarca buna benzer şekilde devam etmektedir. Allah'ın sevgisini kazanmak için bir çok temiz ruhlu insanlar, Allah rızası için, diye kendisine açılan avuçları katiyen geri çevirmediği bilindiği için böyle açıkgözlerce Yüce Akıl (ALLAH) adını kullanarak paralar elde ediliyor. İnsanları temiz niyetlerini din ile suistimal edenler , çeşitli dernek , vakıf , anonim , limited şirketler,holdingler,kuruyorlar. Bilhassa Yurddışında geri kalmışlığımızın ezikliğini çeken insanlarımıza musallat oluyorlar. Ülkemizin kalkınmasın candan arzu edenlerden dinsel ve ulusal hassas duygularını , yani canevlerine etkileyici kelimeler kullanarak ve bu hususta camilerdeki hocaları kendi çıkarları doğrultusunda vazalar verdirmek suretiyle kullanıyorlar. Toplanan paraların anlaşmalı miktarı yine Allah rızası için İmamlara el altından, zarf içinde veriliyor. Yurddışına dinayetçe tayin edilen veya edilmeyen birçok imam'ın Türkiye de mal varlığı araştırılırsa kendileri ve yakınları üzerine kayıtlı hatırı sayılı servetleri olduğu ortaya çıkması muhtemeldir. İşte temiz Müslümanlar Allah'ın adı anıldığında, Allah rızası için dendi mi, akan sular duruyor ve etkileyici konuşmaların sihirli konuşmanın etkisi altında (suggestion, manupilasyon)Allah'ın sevdiği kul olma yarışında kesenin ağzını bir defa açtığında , cami avlularında toplanan paralar damlaya damlaya milyonları bulmakta ve daha sonra da, haberde adıgeçen çeşitli paravan dernek , şirket vs ile bir siyasi partinin adamlarına teslim edilmektedir. Bu paralar daha ziyade , Dinsel yayınlar , yurtlar , burs , Kuran kursları ve en önemlisi , oy avcılığında erzak torbaları , diğer yardımlar şekline dönüşüyor. Allah ile aldatmanın dalaveresi işte bu şeklide işlemektedir. Ramazan ve diğer dini günler de bu kirli ruhlar her zaman aktiftir.

Kur’an, “Allah ile aldatılmayın!” ihtarında bulunmasına rağmen Türk halkı, dinine olan derin saygısı yüzünden Allah ile aldatılıyor.

Allah ile aldatmanın rantından en büyük terör örgütleri bile yararlanıyor. PKK’nın başı, yandaşlarına şu talimatı veriyor:

”Peygamberler şehri Urfa’ya ilahiyat akademisi kurun!”.

Allah ile aldatmak; dini; çıkar, koltuk, baskı, egemenlik aracı yapan bir sanayi koludur. İşin esası bakımından ne dini vardır ne de imanı. Onun dini-imanı, Tanrısı, ibadeti hep çıkarı ve hesabıdır.

Allah ile aldatanlar dokunulmaz, eleştirilmez bir ‘tahakküm teolojisi’ oluşturmuşlardır. Türkiye’de bu teolojiyi egemen kılmak istiyorlar ve bunda büyük ölçüde başarılı olmuşlardır. Bu bir Haçlı-İngiliz siyasetidir. ****** bu şeytanî siyaseti, ta 1920’de Müslüman dünyaya tanıtıyor; İngilizlerin siyasetinin ‘İslam’ı İslam’la yok etme siyaseti’ olduğunu ilan ediyor. Allah ile aldatma zulmünün en ağırları kadın ve kadın hakları konusunda işlenmektedir. Türkiye’de bugün kadın, özellikle örtünme meselesinin istismarı aracılığıyla, Allah ile aldatan zümrelerin temel sömürü aracı olarak öne çıkarılmaktadır.

Türkiye’de sosyal devleti çöküşün eşiğine getiren sebeplerin başında Allah ile aldatanların yarattığı ‘sadaka kültürü’ ve bu kültürün yarattığı ‘sömürü merhametçiliği’ gelmektedir. AKP iktidarı bu yıkıcı sebebin saltanat dönemini temsil etmektedir. Allah ile aldatanlar, iane çadırlarıyla yetinecek bir toplum özlemektedirler.

BOP’un temel hedefi, Ortadoğu’da İsrail’den daha büyük devlet bırakmamaktır. Yaşadığımız günlerin ABD ve AB’sinde, Türkiye ile ilgili ilk hedef Türk Ordusu’nu etkisizleştirmek olarak dikkat çekiyor.

Laikliğe saldırıyı emperyalizmin Haçlı kurmayları kotarıyor. Müslümanlar burada sadece taşeronluk yapmaktadır.

Türkiye’yi Allah ile aldatma zehrinin panzehiri ancak İslam’ın gerçeği içinden çıkarılabilir."

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5192
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz