Harika Çözüm

Aşağa gitmek

Harika Çözüm

Mesaj  Admin Bir Cuma Şub. 20, 2009 1:24 pm

Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde benden iki yıl önceki sınıfta okuyan rahmetli ağabeyimiz Ertuğrul Baydar, uzun süre Çalışma Bakanlığı'nda müfettiş olarak görev yaptı. Fakültede anlattığı bir olayı anımsıyorum.
Babasına dayanarak anlattığı gerçek öykü kolay kolay unutulacak gibi değil. Öyküyü ****** gibi eşi ve SBF'den çalışkan sınıf arkadaşım Olcay Hanım'ın da anımsayacağını sanıyorum.
Celal Baydar, "Ağır ceza başkanlığı" yapmış bir yargıç... Doğu Anadolu'da bir kentte bu görevde eşi Samime Hanım ile "kara çarşaflı kadınların çokluğundan" yakınmaktadı rlar. ****** kuşağının aydın çifti bu durumdan çok üzgündürler. Ertuğrul'un öyküsü şöyle gelişir:
"Bir gün babam eve geldiğinde anneme 'gözün aydın' dedi. Annem nedenini sorunca babam anlattı. Kent kara çarşaflılardan kurtulacak. Vali bey bir genelge yayımladı. Bundan böyle genelevde çalışan kadınlar 'çarşı iznine' çarşaflı çıkacaklar. Yarın belediyenin tellalı da valinin genelgesini sokaklarda duyuracak. Sonuçta kentte bir hafta içinde tek bir çarşaflı kadın kalmadı!"
Özgen Acar'ın köşesinden alıntıdır, Cumhuriyet Gazetesi, 2 Aralık 2008

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5194
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz