AYA GERÇEKTEN GİDİLDİ Mİ

Aşağa gitmek

AYA GERÇEKTEN GİDİLDİ Mİ

Mesaj  Admin Bir Salı Tem. 28, 2009 10:59 pm

Ay'a gittik" yalanını açığa çıkaran ipuçlarının en büyük on tanesi

1- Astronotlar Amerikan bayrağını diktiklerinde bayrak dalgalanıyor. Ay’da hava yok ki rüzgâr olsun. (O zamanlar var zannediliyordu herhal)

2- Apollo astronotları tarafından Ay’ın yüzeyinden çekilen fotoğraflarda yıldızlar görünmüyor. Oysa atmosferin olmadığı ortamlarda yıldızlar çok daha parlak görünür. (O zamanlar bu da mı bilinmiyordu?)

3- Fotoğraflarda Ay’a inen modülün nozzle gazlarının yaratması gereken krater görünmüyor. (Sanki betona inmiş)

4- İniş modülünün ağılrığı 17 tondu ve kum üzerinde hiçbir iz bırakmadan duruyordu. Halbuki hemen yanıbaşında astronotların kumdaki ayak izlerini görmek mümkündü.

5- Nem ve güçlü yer çekiminin bulunmadığı Ay’ın yüzeyindeki kumdaki ayak izleri beklenmedik bir şekilde iyi çıkmış. Adeta ıslak kumda yapılmış gibi duruyor. (Plajda kuru kumların üzerinde yürüyünce böyle net ayakkabı izi çıkarabilir misiniz?)

6- İniş modülü Ay’ın yüzeyinden ayrıldıktan sonra roketten çıkması gereken alev görünmüyor.

7- Filmi hızlı oynattığınızda Ay’ın yüzeyinde yürüyen astronotların aslında yeryüzünde yürüdüklerini ve filmin daha sonrra yavaşlatılmış gibi olduğu görülüyor.

8- Van Allen radyasyon kuşağından çıkan radyasyona maruz kalan astronotların ölmüş olması gerekirdi. (O zamanlar bu da bilinmiyormuş demek ki)

9- Ay’dan getirilen kaya parçaları, Antarktika'ya yapılan bilimsel keşif gezilerinden toplanan kaya parçaları ile aynı.

10- Ay’a yapılan inişler Nixon yönetimi sırasında oldu. Aradan geçen 40 yıl içersinde kaydedilen akıllara seza hızlı teknolojik gelişmelere rağmen başka hiçbir Ay macerası (!) olmadı. (Yani her şey bir yana -en azından 40 yıldır sizinle dalga geçen cümle âleme ispat edebilmek adına- bir defacık olsun niye gitmediniz?) :-)

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5192
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz