Aramızda deve kuşu mu var!

Aşağa gitmek

Aramızda deve kuşu mu var!

Mesaj  Admin Bir Perş. Ağus. 13, 2009 5:20 am

Necati DoğruHiç başımızı kuma gömmeyelim, olanı biteni cesaretle görelim. Başbakan Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk’ü aracı kılarak, İmralı’da yatmakta olan PKK’nın kurucusu terörist Abdullah Öcalan ile “yapmaya çalıştıkları açılımın” mimarı ABD’dir.

AKP 7 yıldır iktidar.

7 yıldır açılım olmadı.

ABD Irak’tan ordu çekiyor, geride bırakacağı “kukla Irak yönetiminin” başına bir kaza-bela gelsin istemediği için AKP’den ve PKK’dan “açılım” istedi.

ABD planladı.

“Açılım(!)” oluyor.

Türkiye bölünmeden, parçalanmadan, “iki bayraklı-iki milletli-iki devletli-iki ordulu olmadan” ve tarihleri boyunca “Kürt kardeşlerine en küçük bir haksızlık yaptıklarına inanmayan Türklerin” duyguları yara almadan bu açılım olacaksa, hoş geldi, sefa geldi.

PKK silahı bırakır.

Teslim olur.

Bayram olur.

Türkler de sevinir.

Kürtler de gönenir.

Demokratik açılımlar sonra gelir. Tersi olacaksa; Orta Doğu’da petrolü kontrol etmek isteyen ABD ve AB’nin çizdiği “yeni diye sunulan eski emperyalist çizgiye” uygun düşecek şekilde; Irak parçalanıp, Irak’ta bir “Irak Kürdistan Eyaleti,” Türkiye’de açılımla üretilmiş bir “Türkiye Kürdistan Eyaleti” kurulacaksa, biz de kafamızı kuma gömmeyelim.

Aramızda deve de olabilir.

Kuş da olabilir.

Deve kuşu da olabilir.

Devenin hakkını deveye!

Kuşun hakkını kuşa verelim.

Biz deve kuşu olmayalım.

PKK silahları bırakmayacaksa; 86 yıllık Türkiye Cumhuriyeti ulus devletini parçalayacak “özerklik-federasyon-Diyarbakır bağımsız genel valiliği-doğu eyaleti” türü üretmeler, PKK’lıları dağdan indirip DTP içinde siyasete katmalar, eski terörist PKK’lılarla güçlendirilmiş DTP’ye, Washington’da “temsilcilik açma” hakkı tanımalar; il, ilçe, kasaba, köy isimlerini Kürtçe adlara (aslında pek çoğu Ermenicedir, Kürtçe diye yuttur gitsin yapıyorlar) çevirmeleri; “İşte bak demokratik açılım yapıyoruz” diye Türk milletine yedireceklerse biz de “Irak petrollerinin durumu ne olacak” diye soralım, sorgulayalım.

Kafayı kuma gömmeyelim.

ABD Merkez Bankası’nın eski efsane başkanı Alan Greenspan, 2007 yılının sonbaharında; “Herkes biliyor, Irak savaşı petrol yüzündendir” dedi.

ABD ve İngiltere!

Dünyayı aldattılar.

Yalan söylediler.

Irak’a ordu çıkarttılar.

“Demokrasi, özgürlük” getireceğiz dediler. 1 milyon kişiyi öldürdüler. ABD ve İngiltere’nin söylediklerini aynen kabul eden Kuzey Irak’ta bir Kürt devleti, Bağdat’da da bir kukla hükümet kurdular. Önce Hasan El Bekr ve devamında Saddam Hüseyin tarafından “millileştirilmiş Irak’ın petrolüne” yeniden el koydular.

215 milyar varil rezerv.

Çok kolay çıkartılabilir, ucuza mal edilebilir, kalitesi yüksek Irak petrolünün yüzde 75’ini İngiliz ve ABD petrol şirketlerine, yüzde 25’ini de Iraklı Araplar ile Kuzey Iraklı Kürtlere bırakan bir yasa tasarısı yaptılar. ABD ve İngiltere; 90 yıl önce, Osmanlı çöktüğünde, yaptıkları gibi Irak’ın yeraltı zenginliğine, 90 yıl sonra yeniden el koymuş oldular.

Türkiye’ye yakışan.

Aydınlara yakışan!

Demokratlara yakışan!

Açılımcılığa yakışan!

86 yıl önce “emperyalizme boyun eğmemek” için kurtuluş savaşı vermiş Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’na, Başbakanı’na, milletvekillerine, parti başkanlarına ve hatta Türkiye’nin hapishanesinde yatmakta olan PKK kurucusu terörist Apo’ya yakışan; “ABD ve İngiltere’ye, siz Irak’ın petrollerine ne hakla el koyuyorsunuz” diye bağırabilmektir. ABD istedi diye açılım yapmak demokratlık değil, kuklalıktır.

Deve kuşu olmayalım.

Kafayı kuma gömmeyelim.

Gerçeği görelim.
http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Aramizda_deve_kusu_mu_var&tarih=12.08.2009&Newsid=253466&Categoryid=4&wid=108

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5193
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz