ABDULLAH AYMAZ

Aşağa gitmek

ABDULLAH AYMAZ

Mesaj  Admin Bir Çarş. Mart 17, 2010 3:45 am

ABDULLAH AYMAZ

Abdullah Aymaz (1949- ) Kütahya'nın Emet ilçesinin Hacımahmut köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Hacımahmut köyünde okudu. İmam Hatip Lisesi ve Yüksek İslâm Enstitüsü'nü İzmir'de okudu. Lise yıllarında Gurbet dergisinde yazıları yayınlandı. Tire ve İzmir'de öğretmenlikler yaptı. 1978'de yayınlanmaya başlayan Sızıntı dergisinde yazıları yayınlandı. Özel vakıf idareciliği ve eğitim hizmetlerinde bulundu. 1988 yılından bu yana gazetecilik yapmaktadır. İsmail Yediler, Hüseyin Bayram, Safvet Senih gibi müstear isimlerle kitaplar neşretti. Halen Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı ve yazarıdır. Temiz bir Türkçe, net ve açık bir ifade, "sehl-i mümteni" vasfıyla nitelendirilebilecek cümleler; Abdullah Aymaz'ın Türkçesinin belirgin karakterlerini teşkil eder.


Eserleri
Yaratılış ve Kader
Peygamberler
Kaderin İlmi İsbatı
Ölüm ve Diriliş
Kur'an ve İlimler
Zeka Tomrukları
Hep Taze Mucize
İbadetlerin Getirdikleri
Ruhlar ve Ötesi
Şüpheler Üzerine
Sen Yusuf musun?
Kelimeler Armonisi
Hadislerin Işığında Hadiseler
Onlar Yıldız Gibiydiler
Duyduklarım
Gördüklerim
Hatıralar Işığında
Mercan Mağaraları
Gaybın Haberleri
Hikmet
Dışa Yansıyan İç Dünyamız (1-2)
Miraç Şehsuvarı
Hücre Devleti

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5192
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

FETHULLAH GÜLEN'İN VARİSİ KİM?

Mesaj  Admin Bir C.tesi Nis. 10, 2010 6:08 am

Necdet Pekmezci Ankara'daki deneyimli gazetecilerden biridir.

Yıllardır MHP-BBP-Ülkücüler- Nizam-ı Alem konusunda haberler yapmaktadır.

İslami tarikatlar ve cemaatler konusunda haberlere imza atmaktadır.

Pekmezci'nin Avaz Türk'teki makalesi Fethullah Gülen'den sonra cemaatin başına kimin geleceğine ilişkin bilgiler içeriyor.

İşte o yazı:

“Fethullah Gülen, ABD’de ikamet etmeden evvel, günlük politika ile bu kadar içli-dışlı değildi. Hocaefendi, politik söylem ve eylemlerden uzak duruyor, hatta soğuk yaklaşıyordu. Hocaefendi’nin ABD’de ikamet süresinin uzaması dengeleri alt üst etti. Mutedil, aklı selim değerlendirmeler yerini hızla politikleşmeye bıraktı.

Hele TSK ile hiç mi zıtlaşmaya niyetli görünmeyen, özel itina gösteren Fethullah Gülen, birden bire bu kurum ile ters düşen, açıklamaların sahibi oldu.

Mutedillik, apolitiklik niçin ortadan kalktı?

Cemaat içinde de bu soruya kafa yoran yorana…

Hocaefendi’nin ABD’ye 'hicreti' klasik davranış ve birinci halkada da ciddi tasfiyelere yol açtı. Bu bir tercih miydi yoksa zorunluluk muydu? Ama bilinen bir şey var, ABD’de oluşturulan ikinci halka fazlasıyla politik, fazlasıyla agresif!

Fethullah Gülen’e ikinci halka olarak eklemlenen isimlerin başında Abdullah Aymaz geliyor. Belki de Hocafendi’nin politikleşmesinde ya da agresifleşmesinde önemli rol oynayan bir isim olarak göze çarpıyor.

Abdullah Aymaz, bir dönem Zaman Gazetesi’nin Avrupa Genel Müdürü, şimdilerde köşe yazıyor. Genellikle seyahat halinde bulunuyor. Ama ana karargâhı Almanya’nın Frankfurt şehri.


Cemaat içinde Avrupa imamı olarak tanınıp bilinse de, çevresinde artık Hocaefendi’nin veliahdı olarak kabul görünüyor. Kendisi de ayrı bir yapılanma içinde olduğu konuşuluyor, özellikle siyaset ve dolayısıyla AKP ile içli dışlı. Emin adamları vasıtasıyla bu ilişkileri yürütüyor.

Abdullah Kaymaz’ın emin adamları ilişkiye geçilmesi istenen kişi ile görüşüyor ‘Abdullah abi’nin selamını iletiyor ve Frankfurt’a davet ediliyor. Nedense Frankfurt’a davet edilen isimlerin tamamı politik kişiler oluyor.

Geçen hafta içinde Abdullah Aymaz’ın selamı ile BDP’li Gülten Kışanak’ın da kapısı çalındı, malum bu cemaatin bir açılımı mıdır yoksa Abdullah Aymaz’ın girişimimi midir bilinmez ama, kesin olan bir şey varsa Frankfurt’a davet edildiği…

Abdullah Aymaz kimdir derseniz işte özgeçmişi;

1949'da Kütahya'nın Emet ilçesinin Hacımahmut köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Hacımahmut köyünde okudu Fethullah Gülen, 1966 yılında İzmir’e atandığında talebelerinin arasında Abdullah Aymaz da var.
İmam Hatip Lisesi ve Yüksek İslâm Enstitüsü'nü İzmir'de okudu. Lise yıllarında Gurbet dergisinde yazıları yayınlandı. Tire ve İzmir'de öğretmenlikler yaptı. 1978'de yayınlanmaya başlayan Sızıntı dergisinde yazıları yayınlandı. Özel vakıf idareciliği ve eğitim hizmetlerinde bulundu. 1988 yılından bu yana gazetecilik yapmaktadır.”

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5192
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz