Bana Kenimi Önemli Hissettir

Aşağa gitmek

Bana Kenimi Önemli Hissettir

Mesaj  Admin Bir Perş. Nis. 08, 2010 1:17 pm


Pasaportta Akşam. Foto: Şansın Sansin Ölmeztürk


Herkesin boynunda asılı görünmez bir levha vardır…"Bana kendimi önemli hissettir" yazar üzerinde… İnsanlarla çalışırken bu mesajı asla unutmayın…" Mary Kay Ash

Eğer üzerinde iyi çalışılırsa, bu tavsiye hayatınızı değistirecek tavsiyeler arasında en önemlisi olabilir. Eşiniz, çocuğunuz, müşteriniz, iş arkadaşınız veya rastladığınız kişilerle olabilecek herhangi bir ilişkide uzun sureli bir etki yaratmak için en iyi yol karşınizdakinin değerli olduğunu hissetmesini sağlamanızdır.Ve işe başlamanız için 4 tavsiyemiz var:

1. Karşilaştığınız herkesi büyük bir hevesle selamlayın.

Hiç telefonda birisi ile konuşurken veya bir yerlerde birisine rastladığınızda sizinle yüksek bir enerji ve şevk ile konuştuklarında sanki karşınizdakinin size bayıldığını hissettiniz mi? Çoşkulu ve içten bir şevk ile selamlama, tüm iletişimin gidişatını belirler. Bu son derece basit bir tekniktir, sadece en zor kismı hatırlamaktır. Ama eğer hatırlarsanız, tüm ilişkileriniz canlanacaklardır. Bu yöntemi, özellikle çocuklarınızla iletişiminizde kullandığınızda hayatı derinden etkileyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bir çocuk odaya girdiğinde basit bir şevkli karşılama ve taktir, onunla iletişimde mucizeler yaratır.

2. Yavaşlayın.

Sohbetlerinizde karşınızdakini gerçekten dinlemek için vakit ayırın. Birisi ile konuşurken, sonra ne söyleyeceğinize değil, sözleri ile, tonlaması ile ve beden dili ile "onun" ne soylediğine odaklanın. Rahatlayın ve yaıt vermeden dinleyin. Bu şekilde karşınızdakini derinlemesine dinleme üzerinde çalıştıkça, karşınızdakinin ihtiyaçları üzerinde çalışın. Sohbet sıraında kendi ihtiyaçlarınızı bir tarafa bırakın ve "onların" bugün neye ihtiyaçları olduğunu anlamaya odaklanın. Her karşılaşmayı, normalde çok telaşlı olabilecek bir günün molaları olarak değerlendirin. Yavaşlayın ve bir başkasıyla kurabileceğiniz bağlantının tadını çıkartın…Basit bir sohbet olsa da..

3. Geçmiş sohbetlerinizin ve karşılaşmalarınızın ayrıntılarını hatırlamaya çalışın.
Size daha önce aktardıklarını sorun. İşteki sunusu nasıl gitti, sorun. Hasta babası nasıl, sorun. Bu basit yöntemle insanlara sizin için ne kadar önemli olduklarını gösterirsiniz.

4. Insanların sizin için yaptıkları küçük şeyleri taktir edin ve hiç bir zaman "tşsekkur ederim" cümlesini soyleme firsatını kaçırmayın.
Çok şaşalı birşsey olması gerekmiyor…birkaç nazik cümle veya kısa bir e-posta veya mesaj bile yeterli…Taktirinizi göstermek ve sevdiğiniz insanlara şefkat göstermek için basit yollar bulun. Belki bu bütün günü evde hasta çocuğunuzla geçiren eşiniz için eve giderken yemek götürmek olabilir. Belki bu annenize bir telefon etmek olabilir. Gün boyunca karşınıza çıkacakları onaylama ve taktir etmeyle ilgili nasil bir adım atacağınızı duşünüyor olun. Etrafinızdaki insanları önemli hissettirdiğinizde, bir güven ve karşılıklı taktir ortamı yaratırdınız ve bu hayatınızı küçük veya büyük ölçüde değiştirir.

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5200
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz