NATALIE WOOD

Aşağa gitmek

NATALIE WOOD

Mesaj  Admin Bir C.tesi Tem. 31, 2010 12:01 pm

NATALIE WOOD


Natalie Wood , ( Natalia Nikolaevna Zakharenko ), 20 yabancı dizisinin 1938-29 Kasım 1981 tarihleri arasında yaşayan ve Üç Akademi ödülü adaylığı bulunan ABD'li sinema oyuncusu .


Yaşamı

Rus göçmeni BİR ailenin Üç kızından ortancası olan Natalie Wood , alkol bağımlısı BİR babaya ve kendisini " aristokrat " hisseden BİR anneye sahipti . Geleceğinde yaşamına sözlük , veren oyunculuk kariyerinin çizilmesinde annesinin Büyük rolü olmuştur . Henüz Dört yaşındayken Kamera karşısına geçerek BİR filmde rol almakla annesinin zoruyla sanat hayatına Adım atan Natalie , alti yaşındayken bilinen Sahne adını Aldi . Dinle sekizinci filmini çevirdiği Yıl (1953) , kendisinden 23 yas Büyük olan Frank Sinatra ile ilişkisi gündemdeydi . Daha Gale kimliği Bilinmeyen BİR oyuncunun tecavüzüne uğrayan Wood'un , Bir Yıl Gale Yönetmen Nicholas Ray ile adi duyuldu . Kendisine Büyük ün getiren Asi Gençlik filmi aktörlerinden Raymond Burr ile de BİR ilişki yaşadığı bilinmektedir .

Natalie Wood , John Ford'un yönetmenliğindeki western Turu filmlerden , Yakasının Hikayesi Batı hazırsındır Dünya klasikleri arasına giren filmlere Geçiş yaptı . Uzun süre annesinin yönlendirme ve etkilerinden kurtulamayan Wood'un , 1947'de çevirdiği Driftwood filminin çekimlerindeki BİR kazada kırılan sol el bileğindeki sakatlık , Hayati boyunca iyileşmedi .

Giderek Hollywood içinde sivrilen sanatçı , Oscar adayı olduysa da kazanamadı . Birçok filmde , değişik rollerde yer Aldi ; Seçkin ve önemli oyuncularla çalıştı . Asi Gençlik filminde başrolü paylaştığı James Dean'le yaşadığı sorun , ONU derinden etkiledi . Annesi Maria Gurdin'in , kızını şöhrete ulalştırmak tıklayın evlenmesine engel olması , yaşadığı Gönül maceralarının içinde en önemlilerinden biriydi . Warren Beatty, Denis Hopper ve Steve McQueen Genç yıldızın yaşamında yer eden aşklardandı . Oğlu olarak , boşandığı eski esi Robert Wagner'e gerçekten Aşık olduğunu anlayınca , onunla ikinci kez evlenendi ; fakat onunla evliliği sırasında Genç denebilecek BİR yaşta ölümle karşılaştı .

 
Natalie Wood Robert Wagner'la evliyken , eşinin yatından denize düşerek boğulan Natalie Wood'un Sır Dolu ölümü aydınlatılamamış , şüpheli olan kocası ve Christopher Walken , delil yetersizliğinden Serbest bırakılmışlardır . Yaşamı boyunca Karanlık sulardan ve boğulmaktan korkan sanatçının sonu korktuğu şekilde olmuştu .

Natalie Wood'un kızkardeşi Lana Wood ve Richard Gregson ile ilişkisinden olan ve sonradan nüfusuna aldığı kızı Natasha Gregson Wagner da kendisi hazırsındır oyunculuk mesleğini seçmişlerdir .

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5192
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz