Dilkemiği

Aşağa gitmek

Dilkemiği

Mesaj  Admin Bir Cuma Ekim 01, 2010 11:56 am

ALINTI


Latif Demirci, Hürriyet, 31.01.09
Olur olmaz konuşanlar için bahane de kalmadı artık. Dilkemiği, alt çenenin alt arkasında bulunan ve dilin dış kaslarının tutunduğu oldukça küçük bir kemikmiş. Dilkemiğinden çıkarak dile giren kaslar da dilin hareketlerinden sorumluymuş.

Referandum mitingi için gittiği Çorum’da "Bitaraf olanın bertaraf olacağını" duyuran Erdoğan, gönüldaşlarını en kalbi duygularıyla, ramazan-ı şerifin tüm islam alemine ve insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesi için selamlar ve Çorum’dan ne kadar gurur duyduğunu anlatmaya başlar:

"Millet olarak Çorum'la, Çorum'un yiğitliğiyle, mertliğiyle, gözü pekliğiyle her zaman gurur duyduk, nasıl ki Çorum bu topraklardan yetişmiş Akşemsettin Hazretleriyle, Ebusuud Efendi'yle, Koyunbaba'yla, İskilipli Atıf Hoca'yla gurur duyuyorsa, bizler de Çorum'la gurur duyuyoruz."

Çorum toprakları, Meclis başkanvekili olarak Cumhuriyet'in ilan edilerek Mustafa Kemal’in Cumhurbaşkanı seçildiği oturumlara başkanlık yapan İsmet Eker’i, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 1978’te katledilen efsanevi rektörlerinden Bedri Karafakioğlu’nu ve ülkemizin günümüzde tanınan birçok hukukçusunun hocası olan Hıfzı Veldet Velidedeoğlu’nu yetiştirmişken Ebusuud Efendi de nereden çıktı ki şimdi?

Ebusuud Efendi dediği Kanuni Sultan Süleyman döneminin şeyhülislamıdır. Kendileri "Kızılbaşların topluca öldürülmeleri elbette dinimize göre helaldir. Bu, en büyük, en kutsal savaştır... Bu yolda ölmek de şehitliğin en ulusudur" şeklindeki fetvanın sahibi olup Hallacı Mansur, Şeyh Bedrettin ve Yunus Emre'yi izleyenlerin de aynı şekilde katledilmelerini uygun görür.

Erdoğan’ın bulunduğu yer de zaman da zihin haritasını yansıtmaktadır: 1980’de Alevilerin katledildiği Çorum’dadır ve Aleviler “Hayır” diyeceklerini açıklamışlardır. Bitaraf olan da bertaraf olmalıdır.

Bu zihinden demokrasi devşirmek için Goebbels de yetmez "Yetmez Ama Evet"çilere.

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5192
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz