P İ R A M İ T

Aşağa gitmek

P İ R A M İ T

Mesaj  Admin Bir C.tesi Ekim 30, 2010 8:06 am

alıntı

Resimde gördüğünüz sistemdeki insanların yeniçağdan kalma olduklarına bakmayın, sistem yeniçağdan bu yana benzer şekilde işliyor.

Öncelikle resimdeki ingilizce sözlerin çevirisini yapıp, sistemin nasıl işlediğini anlatmaya çalışacağız. (Alttan üste doğru...)

"We feed all" (Herkesi besleriz) : Toplumun yiyeceğini, içeceğini, giyeceğini üreten işci, çalışan ve köylülerin söylemidir bu masum söz. Ama yine de gönüllü kölelerdir, taşıdıkları yükün farkında değillerdir.

"We work for all" (Herkes için çalışırız): Neye niçin çalıştığını unutacak kadar çalışan, para kazanmaya programlı insanların söylemidir. "Teknolojinin gelişmesi ile insan kendine ve sevdiklerine daha çok zaman ayıracak" vaadleri boşa çıktı.
İnsanları iş-ev arasında mekik dokuyan robotlara çevirdiler.

"We eat for you"(Sizin için yeriz) : Bu "yeriz" lafını vatandaşa anlatmaya gerek yok sanırım, demokratik yollarla (!) başa gelenlerin kendi sermayelerini ve kendi yandaşlarının cebini nasıl şişirdiğini bilmeyen yoktur.

"We shoot at you"(Sizi vururuz): Asker bir çok ülkede halkı apolitik kılmak, baskıya altına almak için kullanıldı. Yapılan darbelerle halklar tüketim kültürüne adapte edildi ve sindirilp yozlaştırıldı. Ve savunma birimlerinin dünyada büyük bütçeler götürüp insanları ve onların kültürlerini katleden mantığına karşı durmalıyız.

"We fool you" (Sizi aptallaştırırız): Dinin afyon etkisini ustaca kullanan kesim bilindiği üzere bağnaz dinci sınıftır. Din insanlığı ve bilimi geride bırakan, insanın bu dünyadan elinin ayağını çekmesine sebeb olup kendi hakkını aramasını engelleyen bir sistemdir.

"We rule you" (Size hükmederiz):Bu söylemin sahipleri sermayelerini korumak ve kendi gelecekleri garanti altına almak için önce bizleri yoğun medya ile çevrelediler. Özellikle televizyonlarda sunulan süslü hayatlara özendirdiler, reklamlarla tüketim canavarlarına çevirdiler. Paranın verdiği sahte güçle "devlet"i kendi ideolojik silahı olarak kullanıp eğitim sisteminden, hukuk sistemine kadar her şeyin içini boşaltıp bizleri aptallaştıracak, duyarsız kılacak uygulamaları tasarladılar.

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5193
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz