NÜREMBERGDE YARGI

Aşağa gitmek

NÜREMBERGDE YARGI

Mesaj  Admin Bir Ptsi Kas. 22, 2010 7:05 am

GOOGLE ÇEVİRİSİDİR.ORJİNALİ LİNKTE...
http://www.scrapbookpages.com/Nurnberg/Nurnberg05.html
1945 öncesinde, Nürnberg (Nuremberg) şehrini en Nürnberger Lebkuchen denilen zencefilli bir tür üretmek için ünlü oldu, artık şehir Alman savaş suçlularının yargılanması edildi Uluslararası Askerî Mahkemesi önce dava konum olarak dünyada bilinir Dünya Savaşı sonrasında.
Amerikalılar için, adı Nürnberg adı Münih Şoförü ile eşanlamlı olduğu gibi, Adalet ile eş anlamlıdır. deneme gerçekleşti Fürtherstrasse 22, at Adalet (Justizgebäude) The Palace of hala bir mahkeme binası olarak kullanılmaya başlandı; bina bu sayfadaki fotoğraflar gösterilir.
Çalışmalar hala oda # 600, onlar yarım yüzyıl önce, Barış, Savaş Suçları ve İnsanlığa Karşı Suçlar karşı suçlar hakkında tanıklık dinlerken Üçüncü Reich'ın liderlerini oturdu çok odasında yapılmaktadır. mağlup Almanlar galip Müttefiklerin yargı karşı karşıya Justizgebäude, Hitler Alman ordusu bir kez tüm ihtişamıyla geçit töreniyle tezahürat kalabalık ve ele Zeppelin Alan uzak şehrin karşı tarafında, bir dünya üzerindedir.

Adalet Sarayı'nda ilk deneme savcı ve Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Fransa ve Sovyetler Birliği'nden yargıçların oluşan Uluslararası Askeri Mahkemesi önce Binbaşı Savaş Suçluları Deneme oldu. Nuremberg Askeri Mahkemeleri olarak bilinen çalışmaların ikinci bir set, Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılmıştır. Bunların en çalışmaların ünlü Doktorlar 'Deneme ve Hakimler Deneme edildi.

Büyük Savaş Suçluları Deneme 20 Kasım 1945 tarihinde başladı; İngiliz yargıç Sir Goeffrey Lawrence söyleyerek, sipariş mahkeme denilen "başlamak üzere artık bu dava, hukuk yıllıklarına tektir." Duruşma 1 Ekim 1946 tarihinde dokuz ay sonra sona erdi.

Jüri kadar yapılan çalışma yürüttük savcı ve hakimlerin sadece galip Müttefikler hem çünkü deneme görülmemiş idi. Uluslararası Mahkeme ve Almanlara karşı suçlamaları 8 Ağustos 1945 tarihinde imzalanan Londra Şartı olarak bilinen Müttefikler arasında bir anlaşmanın şartları altında oluşturulan olmuştu.

ana Duruşmada, 100.000 belge kanıt ve 5 milyondan fazla kelime ile 42 hacimleri dolu davanın transkript kabul vardı. ABD Holokost Anma Müzesi'nde göre, Müttefik savcılar Nuremberg IMT de kayıtların yaklaşık 3.000 ton sundu. Savunma aslında savcılık tarafından kullanılan hariç herhangi bir belge erişim izin verilmedi.

Uluslararası Askeri Mahkeme de en önemli tanıklarından biri de Ernst Kaltenbrunner, dava adamlarından biri için bir savunma tanığı olarak Rudolf Hoess olarak bilinen Rudolf Hoss oldu. Savcılık tarafından çarmıhı muayene, o 14 Mayıs'ta imzalanan bir beyanname sırasında, 1946 tanıtıldı. Bu onun itiraf, Hangi o ve 2 milyon Yahudi gazlama tarafından idam olduğunu itiraf etti yemin, yemin altında yarım diğer araçlarla bir milyondan daha fazla o Auschwitz Komutanı iken. Bu Hoess Komutan değil iken öldürüldü Macar Yahudileri içermiyordu.

İddia ve 80 savunma için 33 dahil olmak üzere stand çağrıldı İMK tarafından yapılan 403 açık oturumları ve 113 tanıkları vardı. Birçok kovuşturma tanıkları ve bir beyanname olarak ifade verdi stand almadı, bu nedenle savunma geçmeye yemin altında incelemeye hiçbir fırsatı buldular. Ernst Kaltenbrunner iddia makamının tanığı ona karşı diye tavır almaya talep bile, isteği reddedildi.

22 sanıklar aleyhine tanıklık 216 gün ile ana Nürnberg davasının tam transkript, kitap olarak yayınlandı ve o da mevcuttur online İnternet üzerinde.

Aşağıdaki deneme yapıldı Adalet Sarayı'nın doğu kanadının eski bir fotoğraftır. Oda 600 salonda üst katta doğu kanadının merkezinde yer almaktadır. fotoğrafta, oda pencerelerinin iki kaplayan perde ile tespit edilebilir.

Oda 600 doğu kanadının merkezinde yer almaktadır

Tüm deneme filmi yakalandı ve TV dünyasına göstermiştir. Alman savaş suçlularının Sarayı'nın mahkeme salonuna getirildi olarak 20.000 Alman sivil organları hala yok binaların altına gömüldü; aktüalite filmleri henüz duruşma başladı temizlenir olmasaydı moloz yığını gibi, Nürnberg şehir gösterdi adalet. Adalet Sarayı, ama Nürnberg Müttefik bombardıman bazı hasar geçiren duruşma başlamadan önce onu fetheden Almanların zorunlu işçi tarafından restore edilmiştir.

Onu bütün dünya, esirler üzerinde tıbbî deneyler tüm kanlı detayları çekmiş başkanları da dahil olmak üzere, Alman zulümlerle ilgili ilk kez insan yapılan yağlı sabun öğrendiğini Nuremberg denemeler oldu, deri cilt yapılmış toplama kampındaki mahkumların ve Ruslar az 4 milyon kişi daha Auschwitz karmaşık öldüğünü ifade Auschwitz ve Majdanek, de ölümlerin çoğunluğu oluşturuyor gaz odaları ve başka 1,5 milyon Majdanek kampta ölmüştü. Bugün, bu kamplar için verilen rakamlar Auschwitz'de 1.5 milyon ölüm ve Majdanek de 78.000 olduğunu.

Bergen-Belsen, Buchenwald ve Dachau de Nazi toplama kamplarının Müttefik kurtuluş korku filmleri sanık ve halka, duruşmada gösterildi. Amerikan yapımı belgesel film29 Kasım 1945 tarihinde mahkeme salonunda gösterildi Dachau gaz odası başkanları duş yoluyla zehirli gaz akışını düzenlemeye gaz boruları ve kontrol tekerlekleri tüm grafik detayları gösterdi hangi.

Alman askeri ve ekonomik liderlerin gözle görülür bir bu kanıtı tarafından hayrete edildi Dachau gaz odasıVe gördükleri olduğunu ve ilk defa bu eşi görülmemiş vahşet hakkında işitme iddia etti. Amerikan halkı böyle bir şey uygar dünyada yerini almış olabilir ki dehşete oldu.

Bugün, turistler Nuremberg'de mahkeme salonunda gösterildi gaz boruları ve kontrol tekerlekleri görmek için izin verilmez. Bunun yerine gösterilir dış duvar üzerinde bidonları odasına zehirli gaz topakları koymak için kullanılan gaz odası.

Nürnberg IMT daha adil bir deneme daha oldu. Müttefiklerin kötü Nazilere karşı "İyi Savaş" mücadele ettiği tüm dünya için bir grafik sunumu idi.

Aşağıdaki alıntı ABD Holokost Anma Müzesi'nde web sitesinden alınmıştır:

Uluslararası Askeri Mahkeme (IMT) ve gol kararı ve ceza aşan. mahkeme yaratıcıları kasten Holokost de dahil olmak üzere İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanlar tarafından işlenen korkunç suçlar, bir kamu kaydı montaj edildi. Amerikan başsavcısı Robert Jackson "kayıt yapıldı takdirde gelecek nesiller gerçeği ne kadar korkunç inanmazsınız." Endişeli

amacıyla daha sonra nesiller belki savcılar Almanların kendileri tarafından yazılmış belgeler binlerce öncelikle kendi halinde temel karar, önyargılı olarak algıladıkları kişisel tanıklık tarihinde özel güven herhangi bir suçlama önlemek için. belgelerin Bu kitleler, onların önemi açısından analiz mahkemenin dört resmi dillere tercüme edildi ve savunma avukatları ve diğer deneme katılımcılara dağıtımı için yenilenecektir. Savcılık eserler, diyagramlar ve fotoğraf toplama kamplarında Nazi fotoğrafçılar tarafından çekilmiş yoluyla diğer kanıtlar sundu.

Ondokuz araştırma ekipleri, Alman kayıtları scoured tanıkları röportaj ve kutu oluşturulması zulümleri sitelerini ziyaret etti.

suçlayıcı bazı dokümanlar USHMM göre, Merkers, Almanya'nın küçük bir kasabası yakınlarındaki bir tuz madeninde gizli Nisan 1945'te ABD ordusu 90. Piyade Tümeni tarafından bulunmuştu.

Nuremberg ana duruşmada suçlamaları aşağıdaki gibi suçlardan dört kategoride belirtilen Denetim Konseyi sayılı Kanun 10 içerdiği kurallara dayalı idi:

KONTROL KURULU
Kanun No 10

[...]

Madde II

1. aşağıdaki fiillerden her biri bir suç olarak kabul edilmektedir:

Barışa karşı (a) Suçları. diğer ülkelerin işgali ve başlatılması
uluslararası yasalar ve anlaşmalar ihlal saldırı savaşları,
ancak, planlama, hazırlama, başlatma veya yürütmekle sınırlı değildir
saldırganlık, savaş ya da uluslararası anlaşmaları ihlal ederek bir savaş,
anlaşmalar veya güvenceler veya ortak bir plan katılmaya veya
Yukarıda belirtilen hususlardan herhangi birinin gerçekleştirilmesi için komplo.

(B) Savaş Suçları. Zulümleri veya suçlar kişi ya da mala karşı
dahil değil, savaş yasaları veya geleneklerini ihlal teşkil
cinayet, kötü muamele ya da köle işçi sınır dışı veya sınırlı
işgal topraklarından sivil nüfusun başka bir amaçla,
cinayet ya da savaş veya kişiler denizlerde esirlerinin kötü muamele,
kamu veya özel mülkiyet, ahlaksız ve yağma, rehinelerin öldürülmesi
şehir, kasaba veya köy, ya da yıkım yıkım değil haklı
askeri zorunluluktan.

Insanlığa karşı (a) Suçları. Zulüm ve suçlar dahil değil
cinayet, imha, köleleştirme, sürgün etmek, sınırlı
hapis, işkence, tecavüz, ya da karşı işlenen diğer insanlık dışı eylemler
Herhangi bir sivil nüfus, ya da zulüm, ya da ırksal siyasi
iç mevzuat ve dini gerekçelerle olsun veya olmasın ihlal
ülke nereye işlenen.

(D) Üyeliği bir suç örgütünü veya kuruluşun kategoriler
Uluslararası Askerî Mahkeme tarafından suçlu ilan etti.

Kontrol Kurulu sayılı 10 Hitler and içti 30 Ocak 1933 arasında herhangi bir ve bütün millete ve bireylere karşı Nazi rejimi tarafından işlenen tüm savaş suçları dahil Almanya Şansölyesi, 1 Temmuz 1945.

IMT ana duruşma başlamadan birkaç gün önce Kasım 1945'te başlayarak vardı Amerikan Askeri Mahkemesi 1 Ocak 1942 ve her kampın kurtuluş tarihleri arasında Almanya ve Avusturya kamplarında Müttefik vatandaşlarına karşı Almanlar tarafından işlenen suçları sadece dahil Dachau yapılan işlemler. Bu kabaca sırasında Amerika Almanya ile savaş halinde olduğu zaman dönemdi.

Çoğunlukla, Uluslararası Askerî Ceza Mahkemesi'nce suç işlemek için bir "Ortak Planı" ile değil, belirli suçlar için bireysel sorumluluk değil, sanık suçladı.

Robert E. Conot, Almanlara karşı Ortak Planı ücretleri Yarbay Murray C. Bernays, altı yaşındayken 1900 yılında Amerikan göç etmiş bir Litvanyalı Yahudi gelen için fikir "Nuremberg'de Adalet" kitabına göre. deneme önce Conot kitabına göre, Churchill ve Roosevelt danışmanı Henry Morgenthau Jr "temel Nazi liderlerinin sonra özetle mermi, onların suçu işlemekle suçlanıyor olmalıdır." savundu vardı Bernays bir deneme için savundu "bizim kuşağın eğitim ve tedavi fırsat." Nazi suçları ile ilgili olarak, Bernays "suçlarından ve zulümlerinden Nazi partisinin temel ceza komplo kaçınılmaz bir sonuç, ama tek ya da ilgisiz değildi." yazdı

Bir katılan bir ücret izin uluslararası hukukta hiçbir şey yoktu "Ortak Planı."

Alman savaş suçlularının özellikle işgal ve savaş resmi bir bildirim olmadan ve Milli Politikası Aracı Olarak Savaş vazgeçme çağrısında 1928 Kellog-Briand Paktı ihlal ülkelere saldırarak 1907 Lahey kongre ihlal etmekle suçlandı. İngiltere, Amerika, Fransa ve Sovyetler Birliği, Amerika Birleşik Devletleri: iddianamede üç adet her biri, bütün Alman suçların ayrıntılı bir listesini dört Müttefik ülkelerin her biri tarafından girildi altında.

Müttefikler tarafından işlenen tüm zulümleri savaş suçu olarak kabul edilmiştir. Savaştan sonra Fransa hiçbir Fransız vatandaşı bir savaş suçu ile tahsil edilebilir bir yasa geçti.

Sovyetler Birliği suçlanan Alman askeri ve özellikle Hermann Goering, Eylül 1941 yılında 11.000 Polonyalı subay Katyn Katliamı Forrest işlediği Alman Hava Kuvvetleri başkanı. Almanlar organları kazılıp edildiğinde gözlemci olarak Amerikan savaş esirlerinin de getirmişti. Amerikalı bir asker Katyn Forrest Katliamı ile ilgili savunma için ifade verdi; 1989 yılında dünya, ifadesinde Sovyetler Birliği'nin Haziran 1941 öncesi 15.000 Polonyalı subayın toplam öldürdüğü gerçekten Ruslar olduğunu kabul zaman doğru olduğunu öğrendim ve oldu yanlış Almanlar suçladı.

Almanya'da 2 numaralı adam olarak mahkeme tarafından kabul Hermann Goering, savunma için en önemli tanığıydı. O, Naziler tarafından Almanya'da Weimar Cumhuriyeti'nin devrilmesi savundu ve toplama kamplarına gerekli ve yasal olduğunu iddia etti.

Alman vatandaşı, ancak hak Anayasamızda altında Amerikalıların haklarına benzer olan Alman Anayasası, sivil haklar için izin acil fıkra, askıya alındı Madde 48 dahil. Hitler 27 Şubat 1933 gecesi Reichstag yangınından sonra bizim Dördüncü Değişiklik hakkı Almanya'nın eşdeğer askıya Madde 48 kullanmıştı.

Nisan 1942 yılından itibaren Amerika, ama onların Dördüncü Değişiklik haklarını ihlal Japon Amerikan vatandaşları için gözaltı kampları vardı Almanya kamplarına Alman Anayasası ile teknik olarak yasal edildi.

çarmıhı muayene üçüncü gününde, Jackson Goering Eylül 1935'te imzaladığı Vatandaşlık Yahudi karşıtı Nuremberg Yasaları da dahil olmak üzere, Nazi Almanyası'nda Yahudilerin tedavisi ile ilgili Goering sorguladı.

için bir plan hazırlamak için 31 Temmuz 1941 tarihli bir mektupta, hangi Goering Reinhard von Heydrich, Reich Güvenlik Merkez Ofis (RSHA) başkanı emretmişti: Sonra Jackson tüm davasında kanıt en suçlayıcı parçası ile Goering karşı karşıya "Yahudi sorununun nihai çözümü." Goering Almanca terim, "çözüm" olarak çevrilmiştir olmalıdır mektupta "Endlösung Die" ve o sevk ifade verdi ancak "Yahudilerin göçü," değil Yahudilerin imha etmek.

Protokolleri Wannsee Konferansı, Hangi "Nihai Çözüm" planlanmış, 1947 yılına kadar, bu nedenle bu önemli belge olan Alman savaş suçlularının İnsanlığa karşı suçlar yargılandı Uluslararası Askeri Mahkemesi de tanıtıldı delil dağ dahil değildi bulunmamıştır.

Amerika ve dünya için - Nürnberg deneme geniş kapsamlı sonuçları oldu. 1948 yılında Başkan Harry Truman ve Amerikan silahlı kuvvetlerinin desegregated 1954 yılında ABD Yüksek Mahkemesi, okul ayrımı anayasaya aykırı olduğu karar vermesi sonrasında, Nürnberg deneyim ve ırksal önyargı "korkunç sonuçlar ortaya söyledi kararı katılan Adalet Robert Jackson. .. Nazi rejimi "kararını etkilemiştir.

Nazilerin barbarca uygulamaları Birleşmiş Milletler Soykırım Sözleşmesi ve Deklarasyon geçti IMT davası, sonra, uluslararası hukuka göre savaş suçu oldu; Conot kitabına göre, Nürnberg Uluslararası Askeri Mahkemesi dava öncesinde, bir uluslararası ceza kanunu vardı İnsan Hakları.

Dünya Savaşı'ndan sonra değişmiş savaş kuralları: misilleme artık rehin veya Prisoners of War karşı alınabilecek; zorla çalıştırma artık yasadışı olduğunu; yakalanan partizan düzenli POWs ile eşit statü verilmiştir. onlar suç öncesi Almanlar tüm bu suçlardan mahkum olmuştu. Nuremberg IMT de kararları artık savaş suçları ve uluslararası yasa ve İkinci Dünya Savaşı'nda Almanların eylemleri kurdu.

Tüm büyük Dünya Savaşı ordular artık devletin Yönetmeliği suç komisyon oluşturacak emirlerine itaat olması gerekmez. Nuremberg duruşmada ortaya çıkarılmış tüm suçlar artık uluslararası hukuk ve onlar sadece verilen emre itaat etmek idi artık geçerli değil Alman general ve amiraller ile Nürnberg deneme kullanılan savunma içine dahil edilmiştir.

Nürnberg CityAdmin
Admin

Mesaj Sayısı : 5192
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz