DEAR HÜSNÜ ABİ,

Aşağa gitmek

DEAR HÜSNÜ ABİ,

Mesaj  Admin Bir Salı Şub. 08, 2011 4:18 pm

Cem Toker

“Sen ne biçim diktatörsün be Hüsnü Abi? Hüsnü abi, Hayretler içindeyim!.. Seninki nasıl bir diktatörlük be abi?

Ne demek muhalefet? Ne demek gösteri? Ne demek koskoca Mısır Devlet Başkanı’nın maketlerinin yakılması? Bu ne edepsizlik? Bu ne çirkinlik?

Gösteriler başlar başlamaz, gelişigüzel 10-15 göstericiyi “provokatör” ilan edip kemiklerini kırdırtacaktın. Dayayacaktın biber gazını, bak bakalım gösterici mi kalıyor sokaklarda.

Bu duruma nasıl düştün sen abi?

Bunca yıldır iktidardasın. Kusura bakma ama uyumuşsun sen.

Haddime düşmez ama, telefon dinleme, teknik takip, kaset yayma, medyaya gözdağı, yargıya gözdağı, köşe yazarlarına, işadamlarına üstü kapalı tehditler, vergi denetlemeleri gibi kavramları hiç duymadın mı sen abi?

Dünya sıralamasında 88. sırada bulunan, ama bölgenin en demokratik ülkesi Türkiye’de bir siyasetçi olarak ben mi öğreteceğim sana bunları diktatör Hüsnü Abi?

Galiba senin en büyük hatan, her gün sabahtan akşama kadar “demokrasi, cumhur, milli irade” diyerek nutuklar atmaman. Öyle bir konuşacaktın ki, değil Mısır halkı, bütün dünya seni demokrat bir lider zannedecekti.

Biraz nohut, makarna dağıtsan millet öyle sokağa dökülmezdi. Oralar sıcak ama sözümü dinle sen, kömür de dağıt. Garanti ederim, biraz da garip gureba edebiyatı yaptın mı cahil cühelanın da desteğini sağlarsın.

Telefonları da dinletmedin sanırım. Yoksa haberin olurdu bu gösteriler planlanırken. “Milli güvenlik için” deyip ortam dinleme araçları alıp kullansaydın ya canım abicim.

Diktatörler çevrelerine biraz korku salmalı Hüsnü Abi.

Seni desteklemeyip sessiz kalanlar olursa “Bitaraf olan bertaraf olur” diyeceksin, bak nasıl hizaya geliyorlar.

Söz dinlememekte ısrar eden gafillere de “Sizi de zamanı gelince halledeceğiz” dedin mi iş bitti abi.

Sana ters gelen gazeteciler filan varsa orada, medya patronlarına söyle, koysunlar kapının önüne. Sözünü dinlemeyen varsa Maliye’ye söyle, hemen bir vergi incelemesi başlatsın.

Hüsnü abi, senin galiba Washington’da adamın da yok. “Aman Hüsnü Abi’yi delikten aşağı süpürmeyin, kullanın” diyecek bir adam bulundur Washington’da mutlaka.

Millet senden serbest ve adil seçim istiyor değil mi? “Tamam” de abi.

Bırak partiler seçime girsin. (…)

Oylar sayılırken cereyanlar kesilsin. Tek tek sandık sonuçlarını filan da yayımlatma.

Neyse artık olan oldu. (…) Sana çocukken kimse söylemedi mi Hüsnü Abi? “Başkan sensin, istediğini asarsın, istediğini kesersin.” Şimdi ayıkla pirincin taşını bakalım.

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5193
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz