BILLY THE KID

Aşağa gitmek

BILLY THE KID

Mesaj  Admin Bir Cuma Kas. 23, 2012 2:51 am

Billy Kid , kasabanın barında viskisini yudumlamaktadır.
Tam o sırada barın çift kanatlı kapısı bir tekmeyle açılır ve içeriye aynı onun gibi siyah takım elbise, siyah çizmeler ve siyah şapka giymiş olan biri girer.
Kid'in yanına gelir ve 'Ben yıllardır sizin hayranınızım ve sizin gibi silah kullanabilmek için gece gündüz çalıştım.' der .
Bily Kid viskisinden büyükçe bir yudum çeker ve yana dönerek umursamaz bir ifadeyle adama şöyle der; 'Ya öyle mi! Kıyafetler tamam da hadi marifetini bi görelim öyleyse'.
Adam 'peki ,siz bi yer gösterin , oraya ateş edeyim.' der. Kid ,o sırada piyano çalmakta olan piyanistin ceketindeki apoletlere ateş etmesini ister.
Adam kemerinin sağındaki tabancayı çekip ateşler ve piyanistin ceketindeki sol apoleti uçurur.
Kid , 'Hmm..fena değil, bi de solunu görelim.' der.
Adam sol tabancasını da çekip ateşler ve ceketin sağındaki apolet de uçar.
O sırada piyanist hiç istifini bozmadan çalmayı sürdürmektedir.
Adam büyük bir heyecan ve merakla Kid'in yorum yapmasını beklerken , o gayet sakin barmenden bir duble viski daha ister ve gene büyük bir yudum aldıktan sonra adama
'Şimdi şu karşıdaki küçük pencereli tahta kapıyı görüyo musun. O mutfak kapısı..Ordan içeri gir, koridorun sağında büyük bir küp göreceksin. O yağ kübüdür.. Tabancalarını onun içine batır ve güzelce yağla..' der.

***
Billy the Kid gerçek ismi henry mccarty lakabı William H. Bonney (d. 23 Kasım 1859 New York City, ABD[1] – ö. 14 Temmuz 1881 Fort Sumner, New Mexico, ABD), 1877-1878 arası Lincoln Bölge Savaşı'nda birçok kişiyi elleriyle öldürmüş bir kanun kaçağıdır. Geçmişten beri sadece bir resmi mevcuttur. Kendisi hakkında birçok sinema filmi çekilmiştir ancak Young Guns (1988) bunlar arasında Lincoln Bölge Savaşı'nı daha fazla gösteren bir filmdir. Filmin devam filmi Young Guns IIde ise kendisinin hapisten kaçması ve eski takımını tekrar kurmasını konu almaktadır. Kendisi hakkında çekilen sinema filmlerinde kendisini birçok ünlü oyuncu oynamıştır. Kris Kristofferson ve Emilio Estevez bunlar arasındaki en ünlüleridir.

Kendisine özgü çetesiyle Lincoln Bölge Savaşı'nda savaşmıştı. Bazı maden işçileri onu Henry McCarty ismiyle tanırken, çetesinin başının Richard "Dick" Brewer olduğu söylentileri vardır. Savaş sonrası çetesinde ise Jose Chavez Y Chavez, Kaliforniya'da başka bir isim ile yaşamaya başlamış, Doc Scurlock, eşi,kardeşi ve annesiyle doğuya gitmiş, McCloskey ise Billy tarafından şüphelenildiği için öldürülmüştür. Kirli Steve hakkında pek fazla bilgi bulunmazken Richard Brewer'in Buckshot Roberts isimli bir avcıyla çıkan çatışma sonucu öldürüldüğü biliniyor.

Billy the Kid'in Meksika dışına çıkması yasaklanmıştı ve Şerif Patt Garrett tarafından Fort Summer'da yakalandı ve öldürüldü. Kendisinin silahsız olduğu ve karanlıkta öldürüldüğü söylentileri vardır. Fort Sumner'da Charley Bowdre'nin yanında gömülmüştür. Yakınlarda orada, kimsenin tanımadığı bir şahıs görülmüştür. Aynı şahıs mezar taşının üzerine "Arkadaşlar" diye yazmıştır

Adam şaşkınlık içinde sorar 'O zaman daha çabuk mu çekeceğim tabancaları kılıfından..!'
Kid viskisini bitirip adama döner ve gene umursamaz bi ifadeyle
'Yok ondan değil, demin apoletlerini uçurduğun piyanist, Yüzbaşı Tommiks' ti..
Az sonra çaldğı parça bitince gelip o tabancaları senin k..ına sokacak da.' der..

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5213
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz