GEZİ DUYURUSU

Aşağa gitmek

GEZİ DUYURUSU

Mesaj  Admin Bir Çarş. Şub. 19, 2014 4:06 am


Abidin Lutfi Demir

HASAN PEKMEZCİ GEZİ GRUBU SANAT ÖĞRENCİLERİYLE BİRLİKTE İTALYA TURU
VENEDİK(2)- FLORANSA(2)-ROMA(3)
MİLANO-VENEDİK-VERONA- FLORANSA–SIENA-PISA- ROMA
PEGASUS HAVAYOLLARI İLE 7 GECE 8 GÜN
İSTANBUL - BERGAMO-MİLANO-VERONA-VENEDİK(2)- FLORANSA (2) (SIENA) – (PISA)- ROMA (3) İSTANBUL
09-16 MAYIS 2014

1. GÜN 09.05.2014 CUMA İSTANBUL – (BERGAMO)-(MİLANO)-VENEDİK
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar terminali ogktur kontuarı önünde saat 09.45’de buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayollarının tarifeli seferi PC-705 ile saat 11.45’da İtalya’nın Bergamo şehrine hareket. Yerel saat ile 13.20’de varış. Ve bekleyen özel otobüsümüz ile Milano’ya hareket. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya'nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri, çan kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo Katedrali, Buenos Aires Bulvarı, Fortezza panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Milano’yu gezdikten sonra İtalya’nın kanalları ile ünlü şehri Venedik’e hareket. (275 km) Keyifli bir yolculuk ile Venedik’e varış ve otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde. (Ankara’dan Sabiha Gökçen Havaalanına bağlantılı uçakla gidecek katılımcılar ile Ankara Esenboğa Havaalanı İç Hatlarda sabah saat 08.00 da buluşup saat 09.20 de İstanbul’a hareket edeceğiz. Varışımız 10.20 dir)
2. GÜN 10.05.2014 CUMARTESİ VENEDİK
Sabah kahvaltısından sonra Venedik’i tanıma imkânı bulacağımız turumuza başlıyoruz. Büyük S harfini anımsatan Grand Kanalı Vapuretto ile geçip yapılacak olan panoramik şehir turunda San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Orijinal adıyla Piazza San Marco olan şehrin en önemli noktası olan San Marco Meydanı ve Katedrali 9. yüzyılda St. Mark tapınağı olarak inşa edilmiştir. Çan Kulesi Campanile di San Marco şehirdeki en yüksek yapılardan biridir. San Marco Meydanı’nda yer alan kule 9. yüzyılda yapılmış ve ardından birkaç kez daha tekrar inşa edilmiştir. Bir diğer önemli saray Venedik Gotik tarzında inşa edilmiş Palazzo Ducale’dir. Saray, Doge’un evi olan Palazzo Ducale, 9. yüzyılda şato olarak inşa edilmiştir. Astroloji Saati, Son Bakış ve Grand Kanal’ın en güzel köprüsü Rialto, Santa Maria della Salute Kilisesi Grand Kanal (Büyük Kanal) ve Bacino di San Marco arasındaki alanda yer alan Santa Maria della Salute 17. yüzyılda Meryem Ana’ya ithaf edilerek inşa edilmiş şehrin en ünlü gezi noktalarından biridir. Gezi bitiminde isteyen misafirlerimiz için extra gondol gezisi yapılacaktır. Gondol gezisini kesinlikle tavsiye ediyoruz. Akşam üzeri otelimize transfer ve dinlenme. Konaklama otelimizde.
3. GÜN 11.05.2014 PAZAR VENEDİK –VERONA-FLORANSA-MONTECATİNİ
Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyoruz. Yolumuzun üzerinde Kuzey İtalya’nın en güzel şehirlerinden Romeo ve Juliet’in evi Arenası ve Roma dönemi su kemerleri, dar sokakları ve muhteşem yapıları ile rüya şehir Verona’yı (125 Km) göreceğiz.Verona’da şehri keşif ve kısa bir süre serbest zaman molasından sonra Toscana bölgesinin en güzel şehri Floransa’ya hareket edeceğiz (250 Km) Keyifli bir yolculuk sonrası Toscana bölgesinin en güzel şehri Floransa’ya varıyoruz. Floransa Kuzey İtalya'daki Toskana bölgesinin başkentidir ve kendi ismini taşıyan ilin merkezidir. Kısa bir dönem, İtalya Krallığına da başkentlik yapmıştır. Şehir, içinden geçen Arno Nehri çevresinde kurulmuştur. Büyüleyici güzelliği ile Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü Arno Nehri üzerinde bulunan, Floransa'nın en meşhur köprüsüdür. Nehrin en dar kısmında yer alan Ponte Vecchio 14. yüzyılda tamamlanmıştır. Köprünün üzerinde çok sayıda hediyelik eşya dükkânı vb. diğer küçük dükkânlar bulunmaktadır. Rönesans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Della Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesi görülecek yerler arasındadır. Randevu saatimizde Uffizi Sanat Galerisini gezmeye başlayacağız. Burası Floransa'daki bir saraydan (Palazzo) döndürülerek, dünyadaki en eski ve en ünlü sanat müzelerinden biri haline gelmiştir. Ünlü Medici ailesinin sanat koleksiyonu sergilenir. İki katlı U şeklindeki müzede, dünyaca ünlü ressam ve heykeltıraşların eserlerini görebilirsiniz. (Grup gezileri için rezervasyon gereklidir) Tur sonrası otelinize transfer, yerleşme ve dinlenme. Konaklama otelinizde. (Bu gün Uffizi gezileceği için zamana bağlı olarak Floransa turunun bir kısmi diğer güne sarkabilir.)
4. GÜN 12.05.2014 PAZARTESİ FLORANSA MONTECATİNİ (PISA)
Sabah kahvaltısından sonrası Pisa, San Gimignano turu (80 km) Bu turunuzda, Pisa Kulesi, Mucizeler Meydani, Katedral, Vaftizhane görülecek yerler arasında olup, ardından Toscana’ nın kalbi sayılan yüz adet kulesi ile ünlü etrafı surlarla çevrili, çok iyi korunmuş bu Ortaçağ kasabasında inanılmaz güzellikte eserlerle karşılaşacaksınız. Unesco, Dünya Mirasları İtalya listesinde yer alan PİSA görüldükten sonra Floransa’ya dönüyoruz. Adeta bir Açık Hava Müzesi olan Floransa’nın birbirinden güzel sokaklarında tarihi gezinti ve alışveriş imkanı bulabilirsiniz. Akşam otelimize dönüş gezebilirler. Konaklama otelinizde.
5. GÜN 13.05.2014 SALI FLORANSA MONTECATİNİ – (SİENA) ROMA
Sabah kahvaltısından sonra özel aracınız ile Roma’ya hareket. Yol üzerinde Ortaçağ’dan olduğu gibi kalabilmiş, Unesco’nun Dünya tarih mirası içerisinde yer alan en önemli müze kentlerden biri olan Siena'yı görüyoruz. (80 km) Yaklaşık 3 saat sürecek turumuzda Toscana’nin en büyük meydanı olan Campo Meydani, en güzel gotik kilisesi görüldükten sonra Roma için yolumuza devam ediyoruz.(241 km) Varışa istinaden Roma’yı tanıma imkânı bulacağımız turumuza başlıyoruz. Roma, İtalya'nın ve Lazio bölgesinin başkentidir. Tiber ve Aniane nehirleri arasında ve Akdeniz'e yakındır. 2.7 milyon nüfuslu şehirde Katoliklerin ruhani lideri Papa'nın yaşadığı bağımsız devlet Vatikan da yer almaktadır. Vatikan (San Pietro) Katedrali, Aziz Petrus Bazilikası veya San Pietro Bazilikası Roma'daki en büyük 4 bazilikadan ikincisidir. Vatikan'daki en göze çarpan binadır. Kubbesi ile Roma'nın siluetindeki en önemli parçalardan biridir. Hıristiyanlığın en büyük kilisesidir. Sistine Şapeli Vatikan'da bulunan bir şapeldir. Katolik Kilisesi'nin lideri Papa'nın resmi ikametgâhıdır. Vatikan devletinin en ünlü mekânlarından biri olan Sistine Şapeli, günümüzde Vatikan müzeleri güzergâhına dâhil edilmiştir.(1473 – 1483) Collosseo (Arena) Roma'da bulunan Flavianus Amfi tiyatro olarak da bilinen Kolezyum bir arenadır. Usta bir komutan olan Vespasianus tarafından MS 72 yılında yapımına başlandı ve M.S. 80 yılında Titus döneminde tamamlanmıştır. Roma Forumu, Roma'nın geliştiği merkez bölgesidir. Ticaret, iş, fahişelik, ibadet ve adaletin yönetimi burada gerçekleşmekteydi. Şehrin merkezi denebilir. Günümüzde halen ayakta duran tapınak sütunları, kapıları binaları ile tarihin beşiğinde hissedersiniz kendinizi. Vittiriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi) Poli Sarayı'nın bir kenarına Nicolò Salvi tarafından Klasik ve Barok karışımı olarak yapılmış, dünyadaki en ünlü çeşmelerden birisidir (1732). İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna), Panteon Antik Roma'nın tüm tanrıları için tapınak olarak inşa edilmiş bir yapıdır. Panteon kavramı bugün içinde meşhur kimselerin gömülü olduğu anıtlar için kullanılır. Tüm Roma yapıları içinde en iyi korunmuş olanı ve muhtemelen de dünyada döneminin en iyi korunmuş binasıdır. Navona Meydanı, Circus Maximus, Castel San Andero görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve konaklama otelinizde
6. GÜN 14.05.2014 ÇARŞAMBA ROMA
Sabah kahvaltısı sonrası Müze ziyaretleri. (Roma'nın dünyaca meşhur müzeleri arasında en önemlileri; Musei Vaticani (Vatikan Müzeleri), Museo Nazionale Romano (Roma Ulusal Müzesi), Borghese Galerisi, Musei Capitoline (Capitoline Müzesi), Galeria Nazionale (Ulusal Galeri), Doria Pamphili Galerisi, Villa Giulia Müzesi bulunmaktadır. Zamanımız elverdiği sürece bu müzeler gezilmeye çalışılacaktır).Sonrası serbest zaman ve Roma sokaklarının keyfini çıkarma. Geceleme otelimizde.
7. GÜN 15.05.2014 PERŞEMBE ROMA
Sabah kahvaltı sonrası Müze ziyaretlerine devam. Bugün Roma’da son günümüz. 3 gün boyunca; bir zamanlar Vesta, Saturn, Castor ve Pollux tapınaklarının ve diğer anıtların bulunduğu Forum, Cesare (Sezar) döneminde şehrin dini, politik ve ticari merkezinde binlerce yıl önce generallerin yürüdüğü Via Sacra'da yürüdük. Erken Hıristiyanlık Anıtlarından S. Callisto ve S. Sebastiano Katakombları, S. Maria Maggiore ve S. Paolo Fuori le Mure Bazilikaları ve S. Sabina, S. Costanza, S. Agnese, S. Pietro in Vincoli Kiliselerini, Ortaçağ ve Rönesans Anıtlarından San Pietro (St. Peter) Bazilikası ve Capitoline sarayları, Palazzo Farnese, Palazzo della Cancelleria, Palazzo Venezia, S. Maria del Popolo Kilisesi, S. Maria Degli Angeli Kilisesini, Barok Anıtlardan San Pietro (St. Peter) Meydanı, Piazza Navona, projesi Papa VIII. Urban tarafından yaptırılmış ve 13. - 16. yüzyıllar arası, Titian ve Raffaello gibi meşhur sanatçıların da eserlerinin sergilendiği Palazzo Barberini, S. Giovanni in Laterano Bazilikası, Gesu Kilisesi, Sant'Andrea Kilisesi, Berninin tarafından inşa edilen Kilise ve İtalya'nın Cumhurbaşkanlığı Köşkü olan Palazzo del Quirinale, Roma'nın en meşhur ve en sevilen yerlerinden birisi olan Fontana di Trevi (Aşk Çeşmesi)( Sırtı dönük halde iken, havuza iki bozuk para atan ziyaretçilerin Roma'ya bir gün tekrar geri dönecekleri söylenmektedir), Roma'nın dünyaca meşhur müzeleri arasında bulunan Musei Vaticani (Vatikan Müzeleri), Museo Nazionale Romano (Roma Ulusal Müzesi), Borghese Galerisi, Musei Capitoline (Capitoline Müzesi), Galeria Nazionale (Ulusal Galeri), Doria Pamphili Galerisi, Villa Giulia Müzesini(Bu müzelerin tamamını görmek amaçlanmaktadır. Ancak vakit yetmemesi halinde önem sırasına göre ziyaretler gerçekleştirilecektir), 0,45 kilometrekare alan sahip Dünyanın en küçük bağımsız ülkesi olan Vatikan Şehrini gördük. Çok yorulduk ama mutluyuz. Akşam dileyenlerle İtalyan Restoranında ekstra müzikli Roma Gecesi. Geceleme otelimizde
8. GÜN 16.05.2014 CUMA ROMA
Sabah kahvaltısından sonra serbest. Saat 11.00 de özel aracımız ile Roma Havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra PC 536 seferi ile saat 14.40’da İstanbul’a hareket, saat 18.10’da varışa istinaden gezimizin sonu bir başka gezide buluşmak üzere vedalaşma.(Ankara’ya bağlantılı uçakla gidecek katılımcılarla saat 19.55 de Ankara uçağına bineceğiz ve saat 20.55 de Ankara’ya varacağız)

675 €
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
PEGASUS HAVAYOLLARI İLE İSTANBUL BERGAMO GİDİŞ ROMA DÖNÜŞ (ECONOMİ SINIF)
3/4 YILDIZLI OTELDE KONAKLAMA
(Floransa'da Montecatini bölgesinde, Venedik'te Padova&San Dona Bölgesinde 3 * Otellerde, Roma'da Merkez Termini bölgesinde
3 * Otelde kalınacaktır)
SABAH KAHVALTILARI
MİLANO,VERONA,VENEDİK, ROMA, FLORANSA, PISA, SİENA ŞEHİR TURLARI
TRANSFERLER
TECRÜBELİ ogktur REHBERLİK HİZMETLERİ
ogktur SEYAHAT KİTİ VE ÇANTASI
ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
VİZE ÜCRETİ(YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR. NORMAL PASAPORT 125 EURO)
ÇIKIŞ PULU
PROGRAMDA OLMAYAN GEZİLER
ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
VENEDİK VAPURETTO ÜCRETİ 15 EURO
ŞOFÖR VE REHBER BAHŞİŞLERİ 45 EURO(VERİLMESİ ZORUNLUDUR)
MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ(UFİZZİ MÜZESİ GİRİŞİ RANDEVU ALINARAK GERÇEKLEŞECEKTİR. VE ÖNCEDEN ALINMASI ZORUNLUDUR. RANDEVULU GİRİŞ ÜCRETİ 25 EURO OLUP TUR ÜCRETİ İLE TOPLANACAKTIR)
ogktur iyi seyahatler diler.
ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
SEVGİLİ DOSTUMUZ AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI DİKKATLE OKUMANIZI VE TURUMUZA BU AÇIKLAMALARI OKUDUKTAN VE KABUL ETTİKTEN SONRA KAYIT OLMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.
1-) Turumuz diğer İtalya Turlarına göre oldukça farklıdır. Ekibimiz tarafından İtalya’da Roma, Floransa ve Venedik’in tüm sanat merkezlerini, önemli müzelerini görmeyi hedeflenmektedir.. Tüm tur boyunca şehirlerarası yolculuklarımızı otobüsle yapacağız. Ancak, tüm şehir turlarını yürüyerek gerçekleştireceğiz. Tur boyunca öğle yemekleri için serbest zaman verilmemektedir. Tur Liderimiz ve Rehberimiz sabah kahvaltısından sizlerin yattığı ana kadar sizlerle birlikte olacaktır. İtalya Turu sonrası İtalya’yı daha önce görmüş olan bir çok kişinin bu kadar süre içerisinde göremediği bir çok noktayı görmüş olacaksınız ancak oldukça yorulacaksınız.
2-) İtalya’da merkezde bulunan oteller diğer Avrupa şehirlerine göre oldukça pahalıdır. Otel seçimleri yapılırken tur fiyatının ucuz çıkarılması için bu hususlara dikkat edilmiş ve 3 * lı oteller tercih edilmiştir(İtalya’nın 3* otelleri Türkiye’de bulunan 3 * otellere göre daha iyidir). Sadece Roma’da otelimiz şehir merkezinde bulunan TERMİNİ Bölgesinden seçilmiştir. Bu hem sizlerin Roma’da daha az yorulmanızı sağlayacak hem de daha memnun olmanıza neden olacaktır. Floransa’da otelimiz Montecatini bölgesindedir ve Floransa’ya uzaktır. Lütfen İtalya’daki otelleri internetten inceleyiniz. Kalınacak Otellerden çok büyük beklentiniz var ise lütfen kayıt olmayınız.
3-) İtalya’da kahvaltı daha çok geçiştirilen bir öğündür. İtalyan kahvaltısında ev yapımı küçük ekmekler ya da "Tramezzini"ler yenir.Yanında ise cappuccino ya da espresso içilir. Otellerde Türkiye’de ve Avrupa’da alışık olduğunuz tarzda kahvaltı bulunmamaktadır. Bu nedenle kahvaltı alışkanlığınız varsa yanınızda peynir çeşitleri ve zeytin getirmenizi öneririz.
4-) Turumuz İstanbul’dan başlayacaktır.
5-)Vize alması gerekenlerin vize alamamalarından dolayı Acentanın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Vize alamadıkları için tura iştirak edemeyenlerin tur ücretleri yerlerine başka bir katılımcı bulunamazsa iade edilememektedir. Yerlerine birisinin bulunabilmesi durumunda da uçak için ödenen ve iade alınamayan tutar iade edilememektedir. Tura katılanlar bu hususu peşin olarak kabul etmiş sayılırlar.

Ödeme tablosu;
(Tüm ödemeler peşin veya kredi kartına taksitle olabilir)
Peşinat 100 €(14 Ocak 2014)
100 € (15 Şubat 2014)
200 € (15 Mart 2014)
15 Nisan 275 €+Ufizi+Vapuretta+Bahşiş(85 €)
(Ankara bağlantı ücreti alanlar 75 € yu 15 Nisan 2014 tarihinde ödeyeceklerdir)
(15 Mart tarihine kadar olan iptallerde yatırılan tutar turdan ayrılan kişinin yerine birisinin bulunması halinde iade edilebilmektedir. 16 Mart tarihinden itibaren ise turdan ayrılan kişinin peşinat tutarı Uçak firması ile yapılan anlaşma gereği yanmakta ve iade edilememektedir. Tura katılanlar bu hususu kabul ederek kayıt olabilirler)

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5194
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz