SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİ

Aşağa gitmek

SOSYAL PAYLAŞIM SİTELERİ

Mesaj  Admin Bir C.tesi Kas. 01, 2014 3:04 am

Sosyal paylaşım sitelerinde saygı görmek için nelere dikkat etmeliyiz:

Öncelikle kullanacağımız üsluba özen göstermeliyiz.

Atalarımızın söylediği çok güzel bir laf vardır 'Reşit, ne söyle, ne işit' diye. Duymak istemediğimiz hiç bir sözü başkaları için de kullanmamalıyız.

Şahsen tanışmadığımız kişilere 'sen' diye hitap edemeyiz. Ancak uzun süren bir paylaşım süreci sonucu arkadaşınızdan yaşça daha büyükseniz 'siz' yerine 'sen' kullanmanız samimiyet olarak değerlendirilir.

Bir arkadaşınız yanlış veya dezenformasyon bir içerik paylaşmış olabilir. Özel mesaj atarak bu içeriği kaldırmasını isteyebilirsiniz ama içeriğin yorum kısmında ukela bir tavır sergilemeniz hoş karşılanmaz.

Paylaşılan konuya yorum yazanların hepsiyle aynı düşüncede olmanız beklenemez ama uygun bir üslupla yorum yapmayacaksanız kimseyle tartışmaya girmemeli, hele küfür falan asla etmemelisiniz.

Paylaşılan içerik video, resim ya da paint ile yazılan yazılar oluyor. Örneğin, arkadaşınızın paylaştığı bir paint yazısını doğru bulmadınız ve buna yorum yazmak istediniz. Muhattabınızın yazıyı hazırlayan kişi mi, bunu paylaşan arkadaşınız mı olduğunu belirtiniz.

Siz bir paint yazısı hazırlayacaksanız mutlaka dilimiz yazım kurallarına uyunuz. Ayrı, ya da bitişik yazılması gereken 'de', 'da' ları mutlaka öğreniniz.

Hakaret etmeyiniz, ettirmeyiniz. Sayfanızda paylaştığınız içeriğin altında uzayıp giden saçma sapan tartışmalara tanık olursanız o içeriği kaldırınız.

Mesajlarınızı yanıtsız bırakmayınız.

Bir arkadaşınız size değer verip sizi bir sayfaya eklemişse, hemen 'beni eklemeyin hiç bir yere kardeşim' diye saldırıya geçeceğinize, o sayfaya bir göz atın, kafanıza basmazsa ayrılıverin. Terör estirmeye ne gerek var?

Bazı sitelerde, gelen oyun davetlerini görmezden geliverin Artık 5 yaşındaki çocuk bile bunları sistemlerin gönderdiğini biliyor. Aynen üstteki maddede olduğu gibi Hrrrr..grrrr. gibi cümleler kurup terör estirmeyin. Hem arkadaşınıza bir 'can' gönderiverseniz bir yeriniz mi eksilir canım...

TAMAMEN VAKIF OLMADIĞINIZ KONULARDA ZİKİRDE BULUNMAYIN. HADİ HEP BERABER ŞU 'TÜRK MİLLETİ FİKRİ OLMADAN ZİKİRDE BULUNUR' TESPİTİNİ BOŞA ÇIKARALIM...


Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5200
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz