HARLEQUIN

Aşağa gitmek

HARLEQUIN

Mesaj  Admin Bir Ptsi Nis. 10, 2017 12:11 am

(derleme)

1- Batman Beyond serisinde iyice baş gösteren Batman'ın belalısı, Joker'in kız kardeşi, sağyın bağyan karakter.

2- Motorize aşk romanları yazarı. Beyaz dizi, pembe dizi kırmızı dizi, böyle yavaş yavaş ısınarak ilerler bu diziler ve şiddetle uzak durulması gerekir, ancak yurdumuzda ve daha bir çok ülkede bunun tam tersi esefle gözlenmektedir. Bunların en maksimumu mor dizidir, ayrıca içinde bir gelin kelimesi geçmesi için kasılmış gelincik adı altında pek soft olanları mevcuttur.

Geçirilecek bomboş günleriniz saatleriniz varsa çekirdek gibi okunabilecek formattadırlar, bir kere aman ben Harlequin okuyorum ölmem gerek hissinden kurtulursanız keyifle okuyabilirsiniz bir çoğunu.

Bi sürü okursanız göreceksiniz ki bunların kahramanları hep birbirlerine benzer, kadınlar hep uzun saçlıdır, pek duyguludur ama belli etmez, bakire olmasa bile (ki bakirelik renk beyazdan mora giderken kaybolan bir durumdur bunlarda) kitapta sözkonusu aşk dışında doğru düzgün ilişki yaşamamıştır, dürüsttür, iyidir, neşelidir ama asla bir femme fatale değildir. (Zevkle o kadınlar Harlequin'in hedef kitlesi değilmiş demek ki çıkarımını yapabiliriz burda). erkekler mutlaka kaslıdır, yüzü çok güzel olmak zorunda değildir, nedense 80'ler dolayında bir kırık burun fetişizmi gözlemlenmektedir. Zengindir, ama mirasyedi formatında olması asla kabul edilemez, çalışmış kazanmıştır, patrondur tercihen. kadınların gözdesidir, mümkünse gazetelerin dedikodu köşelerinde adı geçen bir şahsiyettir, hikaye dahilinde şahane bir kadınla birlikte görülür mutlaka. o da dürüsttür iyidir neşelidir hoştur vesairedir.

Yaklaşık yirmi bir tane okuduktan sonra bir sonraki kitabın ilk satırlarından itibaren hikayeyi, hatta diyalogları kafanızda yazabilecek duruma gelirsiniz.

Bi de Nora Roberts adında bir insan vardır ki bu kitaplardan günde yedi sekiz tane yazmaktadır.

Bu kitaplarda dikkat çeken bir diğer noktada yazarların isimleridir. Nedense bu yazar isimleri aynen kitaplardaki karakterlerin isimleri gibi pek hoş pek uyumlu pek güzel isimlerdir hep,  bu isimler özel olarak seçilmekte oluşturulmakta kullanılmaktadır yazarlar tarafından.

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5213
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz