HAYATI NASIL KAÇIRIYORUZ?

Aşağa gitmek

HAYATI NASIL KAÇIRIYORUZ?

Mesaj  Admin Bir Çarş. Ağus. 02, 2017 11:39 pm


Eski zamanların birinde bir adam hayatın anlamının ne olduğuna takmış kafayı.

Bulduğu hiçbir cevap ona yeterli gelmemiş ve başkalarına sormaya karar vermiş, ama aldığı cevaplar da ona yetmemis. Fakat mutlaka bir cevabı olmalı diyormuş. Ve dolaşıp herkese bunu sormaya karar vermiş. Köy,kasaba,ülke dolaşmış bu arada zaman da durmuyor tabi ki.

Tam umudunu yitirmişken bir köyde konuştuğu insanlar ona:
-Şu karşıki dağları görüyor musun, orada yaşlı bir bilge yaşar, istersen ona git belki o sana aradığın cevabı verebilir. ” demişler.Çok zorlu bir yolculuk sonunda bilgenin yaşadığı eve ulaşmış adam. Kapıdan içeri girmiş ve bilgeye hayatın anlamının ne olduğunu sormuş.

Bilge, sana bunun cevabını söylerim ama önce bir sınavdan geçmen gerekiyor demiş.

Adam kabul etmiş. Bilge bir çay kaşığı vermiş adamın eline ve içine de silme bir şekilde zeytinyağı doldurmuş. Şimdi çık ve bahçede bir tur at tekrar buraya gel … Yalnız dikkat et kaşıktaki zeytinyağı eksilmesin, eğer bir damla eksilirse kaybedersin.Adam, gözü çay kaşığında bahçeyi turlayıp gelmiş. Bilge bakmış, evet demis kaşıkta yağ eksilmemiş, peki bahçe nasıldı? Rolling Eyes

Adam şaşkın. Ama demiş, ben kaşıktan başka bir yere bakmadım ki … Şimdi tekrar bahçeyi dolaşıyorsun kaşık yine elinde olacak ama bahçeyi inceleyip gel, demiş bilge…Adam, tekrar bahçeye çıkmış, gördüğü güzelliklerden büyülenmiş, muhteşem bir bahçedeymis çünkü. Geri geldiğinde bilge,adama bahçe nasıldı diye sormuş Adam, gördüğü güzellikler karşısında büyülendiğini anlatmış.

Bilge gülümsemis ,ama kaşıkta hiç yağ kalmamış demiş ve eklemiş.

-Hayat senin bakışınla anlam kazanır ya sadece bir noktayı görürsün hayatın akıp gider sen farkına varmazsın. ya da görebileceğin tüm güzelliklerin tam ortasında hayatı yaşarsın akıp giden zamanın anlam kazanır.

HAYATININ ANLAMI SENİN BAKIŞLARINDA GİZLİ

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5213
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz