Gerçek Yaşamdan İlqinç Kesitler I

Aşağa gitmek

Gerçek Yaşamdan İlqinç Kesitler I

Mesaj  Admin Bir Çarş. Mart 05, 2008 3:41 pm

Olay Göztepe başı büyük hattında gerçekleşiyor( yada erenköy detay tam bilinmiyor)
Kadını biri durakta bekliyen minibüsün kapısından şöföre sesleniyor;
- Başıbüyük mü ?
- Evet.
- Hemen kalkıyor mu?
- Evet...
----------------------------------------------------------------
Adamın biri lokantaya girer ve müşterilerin yeni kalktığı üzerinde atıkların olduğu bir masaya oturur. Garson gelir ;
- Ne alırsınız ?
- Önce önümdekini kaldır , arkadan döner verirsin ....
----------------------------------------------------------------
İki tane kadın dolmuşa biniyorlar. Ama bi önde bi arkada yer var. Neyse biri öne oturuyo kadınların biri arkaya. Öndeki çıkarıyor hemen iki kişilik parayı uzatıyor. Arkadaki de para vermeye yeltenince, öndeki arkaya bağırıyo: "Nejlaaa ben önden verdim zaten, bi de sen arkadan vermeee.."
----------------------------------------------------------------
Bir gün sokakta bir minibüs kaza yapmış sebebi ise ; Minibüs şöförü kapıyı açıp dışarı sümkürürken dengesini kaybedip minibüsten düşüyor. Minibüs yoluna devam ediyor. Ne derseniz hala salak kalmış olsa bile tahminimce artık en azından çevreci olmuştur.
----------------------------------------------------------------
Birkaç arkadaş arabaları ile yolda giderlerken, kötü şans bu ya, bir kedi arabanın önüne atlıyor, bunlar da kediye "küütT!" diye çarpıyorlar, hemen iniyorlar, bakıyorlar ki yolun kenarında bir kedi hoplayıp zıplıyor, "ulan" diyorlar, üzülüyorlar, "bari can çekişmesin, öldürelim" diyorlar.. Arabadan bir bezbol sopası alıp başlıyorlar kediye vurmaya.. O sırada kenardaki binadan bir kadın olayı görüyor ve basıyor çığlıkları, "ne yapıyorsunuz kedime! Niye vuruyorsunuz? hayvan düşmanları!... ...vsvs (IMG:style_emoticons/default/smile.gif))) ".. adamlar olayı kadına anlatmaya çalışıyorlar, ama kadın açıklama dinleyecek durumda değil, feryat figan... Kadın polis çağırıyor, hemen polis geliyor (Demek ki yabancı bi ülkede geçiyor olay!!..).. Neyse polis olayı soruyor. Adamlar da anlatıyorlar.. "Kediye çarptık, can çekişiyordu, acıdık, can çekişmesin dedik, sopa ile öldürdük". diyorlar.. Polis de " kediye çarptığınızı ispat edebilir misiniz?" diyor.. Adamlarda, "nasıl ispat edelim" derken.Biri uyanıklık edip "kediye çarptıysak belki arabanın üzerinde kan izleri falan vardır herhalde, gelin memur bey, arabaya bakalım, kan izi herhalde ispatımız olur"... "tamam" diyorlar, arabaya gidiyorlar... Bakıyorlar: Arabanın önüne yapışmış, pestili çıkmış bir KEDi!..
----------------------------------------------------------------
Sayın Cumhurbabamız Süleyman Demirel'in geçmiş bir tarihte düzenlediği bir basın toplantısından...
-Ege bir Yunan golü deeldir.
-Ege bir Türk golü de deeldir.
-Binanaleyhh Ege bir gol deeldir..
----------------------------------------------------------------
Olay Odtüde geçiyor 5 öğrenci bir sınava girmiyorlar hepsi anlaşmalı olarak hocalarına gidip "Hocam lastiğimiz patladı o yüzden sınava yetişemedik lütfen bize yardımcı olurmusunuz? " Hoca okeyi çekiyor 5 genci yeniden sınava alıyor geçme notu 60. Öğrencilere sınav kağıtlarını dağıtıyor.İlk sayfada 4 soru var hepsi 10 ar puan sayfanın arkasında tek bir soru var o soru 60 puan.Soruda "Hangi lastik patladı?"
----------------------------------------------------------------
Adamın birisi Ankara'ya yeni gelmiş.Yoldan bir adam çevirip soruyor.
-"Pardon Ankaraya ilk kez geldim aceba Karum nerede?"
-"Hiltonun arka tarafında" deyip adam yoluna devam ediyor.
-----------------------------------------------------------------
Olay Karadenizde geçiyor Amcamın bir tanesi ( adının Temel olduğunu tahmin ediyorum Binasında yıkmak istediği bir duvar var (Bilirsiniz bizde dükkana yer açıcağım diye binanın temelini kimse fazla takmaz ) ve bu duvarı yıkmak için bizim karadenizli arkadaşımız dinamit kullanıyor.Amcam duvarı yıkmada başarılı oluyor ama olay bu kadarla kalmıyor tüm mahalleyi yıkmıştı yanyana 6-7 bina yerle bir oldu ve şans eseri hiç kimse ölmemişti bu olayda..(tüm gazetelerde baş sayfada çıkmıştı 80 li yıllarda)
----------------------------------------------------------------
Gene Karadeniz de olan yeni bir olay ; Adamın birisi ev taşıyor buzdolabını çıkaracaklar dışarıya adamın abiside yardımcı oluyor taşımada aşağıdan bağırıyor (ikinci kat ) Sen at ben tutarım ve kardeşte dolabı aşağıya atıyor ve kaçınılmaz son; tutucu hastanelik oluyor.
----------------------------------------------------------------
Çok sayıda yerel gazetenin yayınlandığı küçük bir sahil kasabamızda, gazete sahiplerinden birinin, diğeri ile arası açılmış. Olayın sebebi de bunlardan birinin, diğerinin bir yakını aleyhine tazminat davası açmasıymış...
Davalının yakını gazete sahibi, davacı gazete sahibini davasından vazgeçirmek için bir sürü yol denemiş, araya tanıdıklar sokmuş, hiçbiri işe yaramamış. En sonunda çok gıcık olduğu için gazetesini kullanarak adama saldırma kararı almış.
Gazetesinde 8 sütuna aynen şöyle bir manşet atmış:
"SEN BİR HOMOSEKSÜELSİN!"
Baslığın altında da bu haberin "toplumun kirlenmesini önlemek!" için yazıldığı anlatılıyormuş.
Tabii ertesi gün diğer gazete sahibi 8 sütuna manşet başka bir haberle cevap hakkını o da kendi gazetesinde kullanmıs:
"HOMOSEKSÜEL SENSİN!"
Bunun üzerine davalının yakını gazete sahibi bir sonraki gün, davacı meslektaşının başına küçükken nasıl bir iş geldiğini ayrıntılı olarak anlatan bir yazıyı yine sekiz sütuna manşetle basmış:
"KORKMUYORSAN HAYDİ MUAYENEYE!"
Yazının altına da önemli bir not düşmeyi ihmal etmemiş: "Türkiye'nin her yerinde tam teşekküllü bir hastahane de muayeneye razı mısın? Ben razıyım..."
Davacı gazete sahibi bu manşete yanıt vermemiş. Ama konuyu değiştirerek
toplumu ilgilendiren (!) çok başka bir manşetle saldırıyı sürdürmüş:
"SEN BİR KAÇAKÇISIN!"
Bu haberin içeriğinde, davalının yakını olan gazetecinin, otomobiliyle denizde bulunan bir motordaki kaçakçılara sinyal verdiği iddia ediliyormuş.
Bu haber üzerine işler iyice çığrından çıkmış ve düello çağrıları başlamış:
"YİĞİTSEN RIHTIMA GEL!"
Bu başlığın yanına da küçük bir not düşülmüş: "Silahını da alabilirsin"
Ertesi gün "RIHTIM SENİN ÇÖPLÜĞÜN!" üst baslığı ile manşetten verilen
yanıt şöyle olmuş:
"ERKEKSEN SEN KİLİSENİN YANINA GEL!"
Medya mensupları toplumsal(!) sorunları bu haberlerle çözerken, gazetelerin tirajlari da tarihlerinde rastlanmadık şekilde artmış. Bu arada işin çığırından çıktığını gören Kaymakam arabulucuk yapıp, gazete sahiplerini barıştırmak istemiş , olmamış. Barıştırma işini bu defa Gazeteciler Cemiyetinin gedikli başkani Lütfü Ağabey'e vermişler. Lütfü Ağabey kendi gazetesinden, iki gazeteci meslektaşına seslenerek ılımlı olmaları için çağrıda bulunmuş ve kendi gazetesinden manşet atmış:
"ARTIK AYIP OLUYOR BEYLER!"
Diğer iki gazeteci bu haber üzerine sanki aralarında sözleşmişler gibi, ertesi gün kendi gazetelerinde aynı başlığı atarak Gazeteciler Cemiyeti'nin Gedikli baskani Lütfü Ağabey'e cevap vermişler:
"SEN KARIŞMA LÜTFÜ!.."
----------------------------------------------------------------
BİRAZDA YABANCILARIN YAPTIKLARI SALAKÇA İŞLERE BAKALIM ;
Jake Fen isimli Macar adam, eşini korkutmak için kendini asmış pozu verdi...Eve gelen eş kocasını o halde görünce bayıldı..Kapıyı açık gören komşu kadın içeri girince iki cesetle karşılaştığını sanıp evi soydu.Topladıkları ile kaçarken Jake kadına bir tekme attı. Cesedin canlandığını sanan kadın korkudan öldü..Jake beraat etti..
----------------------------------------------------------------
New York'ta 5'inci caddede bir adama araç hafifçe çarptı. Adama birşey olmamıştı.. Şöförle konuştu ve kalkacakken olayı gören biri yanına gelerek, kalkmazsa sigortadan para alabileceğini söyleyince yeniden aracın önüne yattı. Araç sürücüsü ise adamın gittiğini düşünerek gaza bastı ve adam öldü...
----------------------------------------------------------------
Bayan Carson Amerika'nın New York kentinde yaşıyordu..Birgün eğlenmek için cenaze işleri yapan bir şirketle anlaştı. Şirket eve telefon etti ve bayan Carson'un kalp krizi geçirip öldüğünü söyledi. Aile hemen koştu. Bu sırada tabutun içinde yatan bayan Carson birden doğruluverdi.Ama kızı o anda kalp krizi geçirip öldü...
----------------------------------------------------------------
Romollo Ribaldo işsizdi. Pisa kentinde oturan 42 yaşındaki bu İtalyan birgün, tabanca ile intihar etmeye hazırlandı. Eşi onu engellemek için dil döktü.. Sonunda Romolo ağlamaya başladı ve intihardan vazgeçip silahını yere fırlattı. Ateş alan tabancadan çıkan mermi eşine isabet etti ve eşi öldü
1. yavrucagimiz canli yayinda hugoya yari$maci olarak katilmaktadir, tum ritueller yerine getirilir (5'e falan basilir) ve fakat yavrucagimiz cok kotu oynar ve kaybeder, ama ali$ilageldik cocuk tepkisine gore biraz daha radikal bi tepki verir. canli yayinda "ben bole yari$manin anuna goyyim" demesi sunucu uzerinde kalp masaji etkisi yapar, sunucu ambale bi $ekilde "ama nasi konu$uyon bakiim sen, 60 milyor bizi izliyo" repliginin yavrucagin verdigi cevap dah da ilginctir "60 milyorun da anuna goyyim"(BU BİR EFSANEDİR ZATEN)
2. satanist hikayelerin revaçta olduğu günlerde, abuk tv programlarının birinde, izmirde satanist olduğunu iddia eden bir arkadaşla, röportaj yapan muhabir arasındaki diyalog:
muh- peki siz gerçekten bakire kızları mı kurban ediyorsununuz?
sat- yok be abi, izmir'de bakire kız ne arar?
3. savaş ay adlı oksijen tüketicisinin,sulukule'yi cansiperane savunduğu bir programda,o mahallede mukim bir hanımefendinin ' burda karı siküülar diyüülar ' şeklindeki sözleri karşısında döt olması ve öhö öhö bi dakka replikleri eşliğinde yayına ara vermesi
4. acun firarda programında, acun'un yurtdışında bir barda önüne gelen kıza sarkıntılık yapıp yılışan bir tipi gösterip, "görüyorsunuz sayın seyirciler magandalık sadece türklere özgü degil, avrupa'da da magandalar var" demesi, ardından o kişinin gelip, "abi nasılsın? ben de türküm" demesi.
5. zavalli bir kral tv viceyi hanim taliban,kadin,baski gibi seyler duyarak etkilenmis ve mesaj vermeye calismistir:
-taliban bey buradan size sesleniyorum.lütfen bayanlarin basini zorla kapamayin ve onlara zulüm etmeyin.hepimiz insaniz ve kardesiz.
-...
6. zamaninda number 1 tv de program yapan ayca şen e bir telefon gelir.
zipir izleyici:
-ayca sen vibrator kullaniyormusun? diye sorar
ayca:
-hayir canim ben vidanjör kullaniyorum, der ve telefonu kapatir.
7. yılını tam hatırlamıyorum ama bayağı eski bir hadisedir. sezen cumhur önal sunuyor: "evet sayın izleyiciler, şimdi gary moore söylüyor, still got the blues, hala bluzunu saklıyorum"
8. cnn türk'te çigdem anat'in "ajans 13"te yayina girdiklerini fark etmeyerek, yönetmenin "sen mi gircen yoksa ankara mi?" demesine anat'in "s...t et ankarayi simdi" demesi ve bunun yayin aninin ilk girisinde ekranda cinlamasi...
9. şu hadise de tarihe geçmiştir; engin ipekoğlu nun fenerbahçe kalesini koruduğu yıllarda olaylı bir maç bitiminde elinde mikrofonla sahaya dalan bülend karpat engin'e mikrofonu uzatır "eeeeaaa nooldu engin?" diye sorar. engin de maçın yorgunluğu ve hararetli tartışmanın siniriyle canlı yayındı kameraydı unutur ve "hakem bana ananı *********** dedi" der. bülend karpat da ezelden ebede rezil bir televizyoncu olduğundan durumun vehametini anlamaz ve sorularına devam eder.
10. tgrt'de kadının sesi programında tel.le yayına katılan dişi konuğun stüdyodaki kadına "sen kendini bilmemkime siktirmek için..." falan diye bıdı bııdı yapması üzerine sunucunun çok kötü bozulması , en cırtlak sesiyle "aa izin veremem böyle laflara" mealli yırtınması , akabinde hattaki kadının direkt hattan alınması vs.. valla şoke olmuştum , gebermiştim gülmekten..
11. reha muhtar : kaza nasıl oldu anlatır mısınız?
mağdur (kaza sonrası yatakta yatmaktadır ) : kamyon karşı yoldan bizim taraf geçti ve kafadan çarptı.
rm : peki o sırada ne düşündünüz?
mağdur : walla pek bir şey düşünemedik reha bey.
rm : anlıyorum ama, o sırada düşündüğünüz ilk şey neydi?
mağdur : birşey düşünemedik, zaten çok kısa sürede oldu.
rm : yani efendim, o orta şeridi aşıp üstünüze gelirken, aklınıza ne geldi?
mağdur : hatırlamıyorum.
rm : peki efendim.
12. 1999 senesinde erkan oyalın izmitten sunduğu tv8 deprem ozel yayininda ekranın ortasına "sizi gidi zilliler" diye yazı verilir ve akabinde sorumlu ankaraya çağrılıp işine son verillir.
13. bir de fransiz konsolosunun karisina tecavuz edilmesi olayinin tatbikat goruntuleri vardir.
fransiz kadina tecavuz etmi$ler, iki ki$i, olay yerinde tatbikat yapiliyor. elemanlardan biri sanki meyhanede arkada$larina anlatiyormi$ gibi:
- sonra $urayi gecince aldik mali [arkada$i durtukler]... fransiz hanfendiyi....
vakasi vardir ki, o tatbikat yaran bir tatbikattir.
eleman son derece hardcore bir $ekilde olayi anlatirken, arkada$i bunu habire uyarmaya devam edince de:
- sana bir korum, $u ortamin icinde... (cevredeki kameralari gazetecileri polisleri gostererek)
14. arena'da uğur dündar'ın fırın sahibine "bakın beyefendi tavanı yok buranın, pislik götürüyor burayı, bu böcekler nereden geliyor peki temizse?" diye sorduğunda "bu böcek nerden geliyor biliyor musunuz uğur bey siz eğitimli insanlarsınız bu böcek ülkemize ilkkez afrikadan muzun üstünde geldi" diye cevap verdiği an.
15. reha muhtar telefondaki adama fırça atıyor.
- bütün bunları nasıl yaptın ha? cevap ver??
- bakın efendim şöyle izah edeyim...
- sus konuşma, hala utanmadan izah ediyorsun..cevap versene??!
- ......??
16. esra ceyhan'ın bir programında konuk ettiği keçi yavrularından korkup kaçması esnasında yere kapaklanıp düşmesi.
17. bir cevizkabugu programi, konuk zekeriya beyaz
zb: simdi, sayin cevizkabugu...
hc: cevizoglu efendim.
18. shockhaberde gördüğüm ve gülmekten kıvrandığım;
mustafa denizli'nin atv de bizim stadyumu sunduğu dönemdei hakemliği yeni bırakan erman toroğlu nu anons ederken "tartışmasız türkiye nin en büyük düdüğü" demesi erman toroğlu nun afallaması.
19. 9 kasim 2003 gunu milliyet gazetesi de $unlari siralami$:
1) güner ümit'in kadın kılığında turnike sunması...
2) fatma girik'in söz fato'da programında ilk tükürüşü...
3) medyum memiş'in medyum keto'ya giriştiği saniyeler...
4) yıldo'nun süpermen kılığında turnike sunması... (yakışmıştı da!)
5) sadettin teksoy'un kutuplarda kıbleyi arayıp namaz kılması...
6) kaan yakuphan'ın haber sunduğu sırada arkasındaki panonun kafasına düşmesi...
7) tolga garipoğlu'nun hugo yarışmacısı küçük bir çocuktan küfür yemesi...
sevda demirel'in hande ataizi'ne tokatla dalması...
9) kenan erçetingöz'ün magazin forever tanıtımında cartel üyelerinin arasında rap yapması...
10) reha muhtar'ın tavanda yürüyen sirk cambazı ile konuşurken ekranda kendi görüntüsünü ters çevirtmesi ve röportajı 2-3 dakika boyunca baş aşağı yapması...
20. kaan yakuphaoğullarındanın kafasına canlı yayında arka plan dekoru düşmüştü.
ben güldüm, evdekiler güldü, kaan yakuphanoğullarından bile güldü. gülümseyen bir dünyada yaşadığımızı hissettik sanki.
adam haber okurken haber malzemesi oldu.
allah müstakını verdi

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 5192
Kayıt tarihi : 27/01/08

Kullanıcı profilini gör http://zeka.turkforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz